18 Comments

 1. Jānis
  16. februāris, 2017 @ 7:39 pm

  Interesanti. Vienmēr biju kaut kā naivi domājis, ja jau tev pieder akcijas, tad pieder. Bet re še tev.

  Reply

 2. Arturs
  18. februāris, 2017 @ 9:05 am

  20 000 ir diezgan smieklīga summa, kādu sasniegt var faktiski jebkurš ar maziem ieguldījumiem, īpaši augošā tirgū, piem.,2009-šobrīd.
  Pat vairāku brokeru izmantošana riskus novērstu gana mazu portfeļu turētājiem, nemaz neskatoties uz to, cik neērti tas varētu būt.

  Reply

  • Toms
   18. februāris, 2017 @ 2:06 pm

   Tā ir — kad sakrājusies normāla summa, pavisam riskus neviens tev nenosegs. Bet, sadalot pa vairākiem brokeriem, tos var ievērojami samazināt.

   Turklāt, ja izmanto tradicionālus brokerus ar garu track-record un pamatīgiem riska kontroles procesiem, apdraudējums tiešām diezgan mazs.

   Reply

 3. Ostaps
  19. februāris, 2017 @ 12:23 am

  Sveiks,
  Komentārs par citu tēmu.
  Gribētu, lai uzraksti nākotnē par šobrīd, iespējams, diezgan AKTUĀLU tēmu – savu skatījumu par riskiem kara gadījumā, dažādu agresorvalstu kiberuzbrukumu gadījumā, ES iespējamos sabrukuma scenārijus vai ASV politikas maiņas scenārijus un ietekmes uz “latvieša(krieva) parastā” iekrājumiem, ieguldījumiem . To visu varētu apskatīt no risku viedokļa, kā nodrošināties , ar ko rēķināties.
  Vnk šķiet, ka šī brīža gan starptautiskās politikas, gan starptautiskās tirdzniecības neskaidrajā, mainīgajā situācijā, vispirms vajadzētu apskatīt tieši šādus jautājumus un tikai pēc tam runāt par visiem iepriekš minētajiem rakstiem par ieguldījumiem, utt., kas vairāk darbojas un ir spēkā kad ir stabila un paredzama biznesa vide.

  Bet par pārējo, paldies!

  Reply

  • Toms
   19. februāris, 2017 @ 11:08 am

   Paldies par komentāru! Jā, šobrīd būtiska un interesanta tēma. Padomāšu.

   Mana paša filosofija ir, ka pasaule pēdējos gadsimtus vienmēr ir bijusi neparedzama un mainīga — tikai skatoties atpakaļ tā šķiet paredzama. Tādēļ jādzīvo ilgtermiņam, bet jābūt sagatavotam neparedzamajam. No finanšu perspektīvas — var noderēt konti ārzemēs, kartes no ārzemju bankām. Bet svarīgāk par to ir būt morāli sagatavotam ātri reaģēt un pieņemt grūtus lēmumus krīzes situācijā.

   Cenšos būt gatavs, bet ikdienā nervus negraut, domājot par pasaules galu. . . tā nevar dzīvot.

   Reply

   • Janchuks
    15. augusts, 2018 @ 12:15 pm

    Paldies par komentāru. Kādas ārzemju bankas/kartes iesaki, kur turēt kontu?

    Reply

 4. Andrejs
  20. februāris, 2017 @ 3:41 pm

  > Vairāk par 20,000 EUR neuzticētu.

  Vai tas nozīmē, ka ja kopējais ieguldījumu izmērs ir daudz mazāks, var izmantot jebkuru kaktu kantori (ja ir attiecīgās rezerves)?

  Reply

  • Toms
   20. februāris, 2017 @ 4:35 pm

   Ja kantoris ir reģistrēts un ir FKTK sarakstā, ir zināma aizsardzība. . . bet problēmu gadījumā atgūt līdzekļus tāpat var būt gana ķēpīgi + tas prasīs laiku. Tā kā vērts būt piesardzīgam.

   Reply

 5. Kihots
  21. februāris, 2017 @ 2:24 pm

  Svaiga ziņa par tēmu! Nelicencētā akciju tirdzniecības platformā ‘Everest Trade’ vīrietis zaudē 20 000 eiro.
  http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/nelicenceta-akciju-tirdzniecibas-platforma-everest-trade-virietis-zaude-20-000-eiro.d?id=48539307

  Reply

  • Toms
   21. februāris, 2017 @ 8:42 pm

   Nja. . . tas pat vairāk izklausās pēc klasiskās krāpšanas kā kaktu brokera, bet jā. . . tādēļ vērts zināt, kā pārbaudīt reģistrāciju.

   Reply

 6. Gustavs
  4. jūnijs, 2017 @ 3:02 pm

  Čau, Tom!

  Paldies par rakstu. Tikko uzgāju Tavu blogu – ļoti viegli lasās un daudz noderīgas informācijas!

  Es tieši šobrīd meklēju, kur atvērt brokera kontu. Nesen uzzināju, ka Swedbank un citas Latvijas komerciālās bankas piedāvā klientiem iespēju pirkt vērstspapīrus un fondus. Kāds ir Tavs viedoklis – pirkt akcijas (ETFs, indexus) ASV un Eiropā no komerciālajām bankām tepat Latvijā vai labāk atrast reālu discount brokeri kā, piemēram, Vanguard vai T Rowe un pirkt no viņiem? Es domāju, ka Swedbank (vai citā bankā) varētu būt pat lētāk, bet droši vien mazāka izvēle (tur, piemēram, bija tikai akcijas no pašām lielākajām kompānijām)

  Reply

  • Toms
   4. jūnijs, 2017 @ 3:23 pm

   Tieši par šo tēmu ir šī raksta otrā daļa!

   https://www.tomskreicbergs.lv/2017/02/23/ka-izveleties-vertspapiru-brokeri-2-dala-izmaksas/

   Daudz kas arī atkarīgs no tā, kur dzīvo un kas ir pieejams. Bet Latvijas risinājums gandrīz nekad nebūs lētākais.

   Reply

   • Wacex
    1. augusts, 2017 @ 4:46 pm

    Kādu brokeri beigās izvēlējies?

    Reply

    • Toms
     2. augusts, 2017 @ 1:47 pm

     Konkrētu brokeri nereklamēšu. Personīgi nonācu pie secinājuma, ka – ieguldot vienā vai divos fondos un uzreiz ieguldot būtiskākas summas – varēšu tikt galā ar vietējo banku brokeriem. Komisijas pret aktīvu apjomu vēl ir vairāk vai mazāk okei. Ja aktīvāk tirgotos, droši vien lietotu Interactive Brokers vai līdzīgu.

     Reply

     • Fundaments
      11. novembris, 2017 @ 9:57 am

      Tom, iepriekš Jūs rakstījāt, ka neieguldītu fondos, kur komisijās ir virs 1%…, neatradu nevienu FKTK reģistrētu banku, kur būtu zem 1% komisijās. Visur no 1,… līdz 2,..%. Murgs.

      Indexo vajadzētu šo mainīt un nākt ar jaunu produktu iekšā. Piedāvāt 3 pensiju līmeni un fondus ar jēdzīgām komisijām. Savādāk latvietim parastajam trīs ādas velk nost.

     • Toms
      11. novembris, 2017 @ 3:40 pm

      Ar mazākām procentuālajām izmaksām iespējams iegādāties ETFus, pie lielākiem apjomiem (vairāki tūkstoši vienā piegājienā). Vai arī var lietot ārzemju brokerus, par ko esmu rakstījis citos rakstos.

 7. Janchuks
  15. augusts, 2018 @ 12:10 pm

  FKTK sadaļās “Reģistrētie ārvalstu ieguldījumu pakalpojumu sniedzēji” un “Pakalpojumu sniedzēji no EEZ”. – neatrodu šīs sadaļas…?

  Reply

 8. Kristaps
  26. aprīlis, 2019 @ 5:29 pm

  Tom, vai varētu ietiekt vēl kādu brokeri bez Interactive Brokers ja doma ir investēt indeksu fondos un nebūt aktīvam treiderim. Vēlētos izvairīties no LV banku augstākajām komisijām.

  Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *