8 Comments

 1. Vilx-
  18. April, 2017 @ 9:41 am

  Eh, Tom, Tu joprojām raksti par interesantāko jautājumu – “Ko darīt, ja man ir pārāk daudz naudas?” Es joprojām gaidu rakstu(s) ar atbildi uz pretējo jautājumu – “Ko darīt, ja man ir pārāk maz naudas?” 🙂

  Tiesa, arī šis viss ir interesanti, un mazliet dziļāk izskaidro lietas, par kurām biju dzirdējis tikai pa ausu galam. 🙂

  Reply

  • Toms
   18. April, 2017 @ 9:50 am

   Es cenšos strādāt pie abiem galiem! Uz otro jautājumu tendēti ir raksti par kaulēšanos, kuri būs vēl vairāk — kā arī raksti par uzkrājošo apdrošināšanu un citiem paņēmieniem, kā ieguldīt, ja ieguldāmās summiņas mazākas.

   Reply

   • Vilx-
    18. April, 2017 @ 10:52 am

    OK, super! 🙂

    Reply

  • fds
   18. April, 2017 @ 4:00 pm

   Ir viens cits LV blogeris, kuru reizēm palasu (nereklamēšu šeit tagad), kur bija dikti aprunāts par un ap kredītiem:
   sākot jau no domas, ka, ja pērc 700eur vērtu telefonu ar līzingu, tad principā nemaz nevari to atļauties, beidzot ar to cik daudz dažādi kredīti (piemēram, īpašuma (vai tomēr labāk īrēt?), auto utml) Tevi ietekmēs in the long run un cik būtiski var atšķirties kredītu pārmaksa un kādi ir zaudējumi.

   Domāju, ka pamatā jāskatās tādā virzienā, kur vari optimizēt šādas lietas. Jāatceras, ka visi Mogo utt zeļ un plaukst pamatā divu iemeslu pēc: 1) cilvēki, kuri nespēj sakārtot savas finanses un kuriem jau tā ir sačakarēta vēsture (banka auto līzingu nedod), bet to konkrēto lietu tāpat vajag tagad un tūlīt; 2) cilvēki, kuri nelasa līgumu nosacījumos un nesaprot, ka samaksāt 10 tūkstošus par 5 tūkstošu vērtu auto nav okey.

   Reply

 2. Lote
  18. April, 2017 @ 2:10 pm

  Paldies par rakstu! Sekoju Jūsu rakstiem ar lielu interesi un cerību “iemācīties naudas lietas”.
  Patika arī šis raksts par obligācijām…bet varbūt arī šis tas nekļuva skaidrs tādai iesācējai kā man. Sāku skatīties netā, kur tad var tikt pie obligācijām, un pirmais, ko atradu bija portāls krajobligacijas.lv. Bet vai krājobligācijas ir tās pašas par ko runā rakstā? Skatos arī, ka tur norādītas fiksētās ienājumu likmes- piem. 10 gadu krājobligācijām 1,2000%. Vai tas tomēr nav maz? Tā lieta ar obligācijām izskatās pievilcīga, jo gūtais ienākums netiek aplikts ar nodokli un faktiski jāsamaksā tikai bankas komisijas maksa. Pat šķita, ka obligācijas ir daudz izdevīgāks darījums par banku uzkrājošajām dzīvības apdrošināšanām. Vai tā ir, vai šīs divas lietas tomēr nevar salīdzināt? Ko saki par valsts obligācijām vai pats priekšroku dotu kāda uzņēmuma obligācijām?
  P.S. Vēlos krāt naudu bērnu nākotnei, bērni ir pavisam mazi, tā lai var izņemt naudu, kad paliek vismaz 18 gadi. Banku piedāvājumi šajā sakarā ir dažādi: uzkrājums bērnu nākotnei (kuru var izņemt bērnam sasniedzot 18 gadu vecumu) un dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērnu nākotnei ( naudu var izņemt bērnam saniedzot 10 gadu vecumu). Ko iesakat domājot par uzkrājumu bērnu nākotnei? Un, vai Jūsuprāt Eur valūta ir stabila valūta, uzkrājot bērnu nākotnei?

  Reply

  • Toms
   18. April, 2017 @ 3:17 pm

   Par visām šīm tēmām vēl rakstīšu! Par obligācijām nākamo nedēļu laikā vēl būs vairāki raksti. 1,2% ir maz; par pašreizējo zemo kredītlikmju situāciju arī būs raksts. 🙂 tā kā lūdzu pacietību, un ceru drīz uz jautājumiem atbildēt!

   Reply

 3. Jānis
  9. June, 2017 @ 4:11 pm

  Tom, ļoti gribētu dzirdēt Tavu viedokli par Madara Cosmetics akciju kotēšanu Rīgas biržā. Vai pirms akciju kotešanas ir jāiziet kāds īpašs uzņēmuma novērtejums un būs oficiāli paziņots cik Madara ir vērtīga? Kā no Tavas pieredzes – vai parasti sākotnēji akcijas ir uzpūstākas, vai tieši otrādi – akciju birža tur stingrus grožus un visizdevīgāk iegādāties lielākoties ir tieši pašā sākumā, kad ieet biržā? Man simpatizē uzņēmums, es viņam ticu.
  Paldies jau iepriekš!
  p.s: nezinu, varbūt tas ir raksta vērts temats, jo sen neviens Latvijas uzņēmums nav palaidis akcijas vietējā biržā.

  Reply

 4. Juris
  14. October, 2020 @ 11:18 am

  Man šķiet, ka galvenā problēma, ar ko mēs sadursimies, rēķinot piem. NPV, ir interese, ko iestrādāt aprēķinos? Ko tu tur rakstīsi? Reālo %, ar kādu var AIZŅEMTIES naudu no komercbankas? Tad visi aprēķini jau defaultā ir izmetami miskastē? %, ko maksā bankas par depozītiem? Tas ir kaut kas mizerabls. EURIBOR likmes? Tās ir negatīvas, ja nemaldos, kopš 2015.gada. Ko ņemt par bāzi interesei, ar ko salīdzināt vērtspapīru š.g. obligāciju ienesīgumu, Tom?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *