8 Comments

 1. Kihots
  13. November, 2017 @ 1:20 pm

  Varbūt laiks pateikt mazajiem spekulantiem/investoriem, ka laiks skatīties uz Baltijas akciju tirgu? Tas vēl joprojām nav novērtēts un ja salīdzina ar rietumu pasauli, tad pie mums ir lētas un ienesīgas akcijas…
  Tikai skaitļi.. Baltijas akciju indeksu kāpums:
  10 gados – +31%;
  9 gados – +237%
  5 gados – +89%
  3 gados – +68%
  1 (pēdējā) gadā – +26%
  Saprotu ka investīciju fondiem, kuriem portfelis rakstāms vismaz ar 6 cipariem būtu pagrūti investēt dēļ zemās likviditātes, bet vairums mazie droši var spēlēties Baltijā 🙂
  Laikam jau jāpiemin ka vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nækotnē…

  Reply

  • 911
   16. November, 2017 @ 3:53 pm

   Kurš brokeris šobrīd sanāk visizdevīgākais runājot par Baltijas akciju tirgu? Swedbank?

   Reply

   • Kārlis
    6. November, 2020 @ 9:41 am

    Latvijas bankas ir pats briesmīgākais kas var būt. Bankas ir augļotāji. Atrodiet kādu ES brokeru. Revolut bank atver investīciju kontu. nopēr TWO akcijas, saņem līdz 9% dividendēs ik gadu, dažreiz pat vairāk maksāja. Bankas nopirks akcijas un par to nnaudu izmaksās Tev kapeikas.
    Cilvēki, būtībā, LV ir tikai daži izcili treideri un eksperti, viens no tiem Tomass Kovals, viņam ir savs instagramm konts, kurā māca kā kļūt par izcilu treideri. Lasiet grāmatas nevis blogus. Izcilākais autors un investīciju tēvs- Bendžamins Grahams.

    No

    Vis pareizākais ir darīt kā Bafets nopērc uzņēmuma akcijas par kurām ik 3 mēnešus saņemsi dividendes. 3 uzņēmumi, kuri vienmēr maksājuši dividendes un to darīs:

    Palmolive- colgate;
    Coca-cola
    Mc donald

    pēdējos divus, neviens nespēs aizstāt, tie nenomirs, lai kādi pētījumi, tiesvedības arī nebūtu šie nekad nenomirs un dividendes maksās. Bafets ieguldīja 400 miljonus coca-cola akcijās un ik gadu saņem pieaugošas dividendes. Uzskata to par izdeevīgāko darījumu savā dzīvē un to nemainītu.

    Reply

    • Toms
     13. November, 2020 @ 11:21 am

     Vorens Bafets visticamāk šobrīd neko tādu ierindas ieguldītājam neieteiktu. Viņš regulāri iesaka nemēģināt izvēlēties atsevišķas akcijas, bet ieguldīt tieši indeksu fondos:

     “Periodiski ieguldot indeksu fondā, investors – nezinītis – var pārspēt lielāko tiesu investīciju profesionāļu.” – 1993. gada vēstule Berkshire Hathaway akcionāriem.

     Šo ziņu viņš regulāri atkārto līdz pat šodienai un ir pret to, ka privātpersonas cenšas treidot (kas praktiski vienmēr beidzas ar zaudējumiem vai mazāku peļņu, nekā būtu gūta, vienkārši ieguldot ilgtermiņā indeksu fondos).

     Reply

 2. Uldis
  13. November, 2017 @ 3:11 pm

  Šis ir labs !!!
  Nauda, ko esi ieguldījis līdz šim brīdim, ir tikai neliela daļa no visiem līdzekļiem, kurus ieguldīsi savas dzīves laikā.

  Reply

 3. aivenho
  14. November, 2017 @ 9:23 am

  FYI.
  In my opinion nevar burtiski tulkot. Pareizi ir “mans viedoklis”, tieshi shajaa tekstaa labaak dereetu “manupraat” vai kaut kas taads.

  Reply

 4. Mārtiņš
  16. November, 2017 @ 3:06 pm

  Hmmm… pazaudēt pusi uzkrājuma pie korekcijas….

  Liekas labāk sagaidīt korekciju un tad ieguldīt.

  Tik cik ilgi gaidīsim…..

  Reply

  • Toms
   3. December, 2017 @ 12:17 pm

   Tur jau tā lieta. Kā rakstīju šeit:

   https://indexo.lv/blogs/vai-tulit-bus-krize/

   korekcija var būt rīt vai arī pēc desmit gadiem. . . statistika rāda, ka mēģinājumi nodarboties ar “market timing” ilgtermiņā atstāj tevi mīnusos.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *