16 Comments

 1. Valdis
  26. februāris, 2018 @ 10:56 am

  Kas šādos gadījumos notiek ar klientiem, kuri bankā ir saņēmuši kredītu?

  Reply

 2. Ainis
  26. februāris, 2018 @ 11:05 am

  Visu laiku lasu katra eksperta viedokļus par un ap likvidēšanu, noguldijumu nepieejamību, aizņēmumu no LB.

  Kāds parastajam mirstīgajam var pateikt ko darīt, kad tuvojas 10. datums, kas ir kredīta apmaksas datums, lai veiktu kredīta maksājumu, ko parasti veicu no savas bankas kas nav ABLV uz savu ABLV kontu un automātiski tika novilkts, bet tagad mana banka saka ka, iespējams, tiks atgriezti maksājumi, kas veikti uz ABLV?

  Reply

 3. Nindza
  26. februāris, 2018 @ 1:41 pm

  Kas banka aizdod Bulciņai, bankai joprojām ir 100 naudas un saistība pret Jāni, bet papildus rodas 100 kredīts bulciņai un 100 saistība pret Bulciņu par izsniegto kredītu. Šis ir tas maģiskais mirklis, kur banka rada naudu.

  Reply

  • Toms
   26. februāris, 2018 @ 2:44 pm

   Praktiski tā sanāk, ja Bulciņai konts tajā pašā bankā. Piemēra vienkāršības labad pieņemu, ka Bulciņai aizdotā nauda tūlīt tiek pārskaitīta uz citas bankas kontu/iztērēta. Nauda tiek “radīta” jebkurā gadījumā.

   Reply

   • Dawis
    26. februāris, 2018 @ 4:21 pm

    Naudu, vismaz lielu naudu – gandrīz nav iespējams iztērēt tā, lai tā neparādītos kādā bankā atpakaļ. Līdz ar to skatoties uz visu banku sektoru kā vienotu veselumu (vai vismaz lielajiem spēlētājiem) tiešām sanāk, ka liela daļa aizdevumu tūlīt atgriežas atpakaļ bankās.

    Protams, pieļauju, ka ir mehānismi, kas bankām aizliedz aizdot vienu un to pašu naudu n-tās reizes, bet laikam to tik vienkārši arī nav definēt un kontrolēt.
    Tā matemātika tur sanāk interesanta.

    Reply

    • Toms
     26. februāris, 2018 @ 5:12 pm

     To ierobežo minimālās naudas rezerves, kas bankām jātur kā procents no depozītu saistībām!

     Reply

 4. Edgars
  26. februāris, 2018 @ 2:30 pm

  Sveiks,

  Vai zini, kas notiek ar vērtspapīriem, kas, piemēram, kādam klientam bija ABLV?

  Piemēram, ja klientam būtu bijušas akcijas pie ABLV 200k vērtībām, tad kas notiek ar tām? Vai tās klients var vienkārši pārlikt uz citu akciju turētāju? Proti, sīkāk, kas notiek ar vērtspapīriem, nevis skaidru naudu, ko tur banka?

  Reply

 5. Banķieris
  26. februāris, 2018 @ 7:51 pm

  “Rezidentu bankām gaidāms arī siltāks atbalsts no Eiropas un valsts iestādēm.”

  Kāpēc gan šāds secinājums? Arī Swedbank tika sodīta par naudas atmazgāšanu: http://www.db.lv/zinas/swedbank-piemero-1-4-miljonu-eiro-soda-naudu-456932

  Reply

  • Toms
   26. februāris, 2018 @ 10:29 pm

   Rakstīju ne jau par to, ka par AML nesitīs par pirkstiem – par to, ka lielas rezidentu bankas potenciālā grūtību situācijā visticamāk darīs visu iespējamo, lai stabilizētu banku, jo iespaids uz sistēmu un tautsaimniecību būtu daudz stiprāks. Par AML arī sit pa pirkstiem (bet riski ir salīdzinoši zemāki).

   Reply

 6. Pētēris
  26. februāris, 2018 @ 10:58 pm

  Nu man šis viss rāda tikai to, ka kontroles mums te nekādas nav, kuru bodi gribēs klapēt ciet to ātri aizklapēs. Man ABLV nekā nebija, bet bez tiem kam tur nekā nebija, ABLV ļoti daudzus sīkkantorus turēja pie dzīvības – PR un marketinga kantorus, telpu apkope, IT ārpakalpojumi, apsardze, ēku apsaimniekošana utt. ļooooti daudz zaudēs darbu ne tikai pašā banka. Bet lab, pietiek vaimanāt, tipa taču korpupētu krievu kantoris vien bija ne? Tas nekas ka ne FTKT, ne LB, ne ECB neko tā arī nenokontrolēja. Fakts ko no šī mācīties, ka šādā pat manierē mums iespējams arī pensijas aizklapēs. Tāpēc es redzu ceļu vienkārši nemaksāt nodokļus cik iespējams un nesamaksāto ieguldīt sevis attīstībā tā, ka pienākot pensijai smadzenes normāli kalpo un ķermenis ir funkcionāls.

  Reply

  • Gloks
   28. februāris, 2018 @ 1:13 pm

   Nemaksājot nodokļus, tu parazitē uz citu sabiedribas locekļu rēkina, kuri maksā nodokļus. Ar to lepoties nevajadzētu. Ceru, ka VID piestaigā arī piedādiem kā tu ar personīgo finanšu auditu.

   Reply

 7. Marcus
  27. februāris, 2018 @ 8:28 pm

  Man ir sekojošs jautājums – vai gadījumā spēja piesaistīt un gudri ieguldīt nerezidentu/ārvalstnieku naudu nav uzskatāms par finanšu pakalpojumu eksportu? Tas vien, ka nauda nav vietējā nenozīmē, ka tā tiek mazgāta… Tad jau sanāk, ka visi priecājas un sit dibenus pret zemi, ka likvidē vienu eksportspējīgu LV uzņēmumu, kas nozarē bija nr3 spēlētājs… Mēs tiešām esam laši… Ā, starp citu, tiem, kas nebija pamanījuši, LV ir arī viena ASV banka, kurai investment banking ir viens no darbības virzieniem…

  Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *