122 Comments

 1. Es pats
  1. June, 2018 @ 10:06 am

  Paēdušais neēdušo nesapratīs!

  Reply

  • Es pati
   1. June, 2018 @ 12:22 pm

   Es esmu cilvēks, kas bija neēdušais un ar savu darbu paliku par ēdušo. Tas ir slinkums un dzīvošana šodienai nevis rītdienai. Uztvere, ka valsts ir tavi vecāki, kam jāizdīc konfekte.

   Reply

   • Viedoklis
    2. June, 2018 @ 4:54 pm

    Ko lai saka, tie tūkstoši, kuri (izglītoti) ar ģimenēm (vairākiem bērniem) ir aizbraukuši-tas tikai tā, jo grib paceļot, ne?!
    Pirmkārt, būtu superīgi, ja te 50-100km apkārt Rīgai esošie to ierakstītu komentāros! (nav īsti paziņu lokā cilvēki, kas dzīvo šajā reģionā un sūdzas par dzīvi, protams, ja neskaita to, ka kādreizējo 6 ārzemju ceļojumu vietā, tagad gadā sanāk tikai 3-4 ceļojumi, un mašīnu nemaina reizi 3gados, bet tikai 5os)
    Tad arī mēs varētu redzēt to reālo situāciju! Varbūt Liepājas metalurgā (tiem, kas desmitiem gadu tur norāva) strādājošajiem uzprasiet-kāda ir dzīve Latvijā! Un kur likties, kad Tev ir 50-60gadu, sava profesija… un nevajag gvelzt niekus, ka darbu ir simtiem! Šājā vecumā cilvēkam nav ne varēšana, ne baigākā gribēšana savu dzīvi sākt no jauna! (dzīvoklis vai māja nopirkta-un cilvēks-vismaz normāls, vēlas savu dzīvi paplānot gadus 5 uz priekšu, ne močīt no vienas vietas uz otru)
    Vai vēl labāk izlasīt darba sludinājumu, kurā kā prasība ir latviešu valoda! (kas nozīmē, ka krievu valodu jau nevarētu būt, ka kāds nezin)
    Ja valstī, kurā es dzīvoju, man ir jāprot vismaz viena svešvaloda-lai teju darītu vienalga ko, tad ne brīdi nepārmetu tiem, kas iemācas angļu valodu, brauc prom (ir ciemiņi) un strādā!
    Man savā valstī nebūtu vajadzīga ne augstākā izglītība, ne 2 svešvalodas jāzin, lai elementāros darbos varētu kaut strādāt, bet reāli tā ir! x reizes nācies klausīties, ja kādam krievam latviski atbildi, pretī saņem žulti, ka šis redz runā krieviski, lai es ar tā daru! (bet saprot visu viņi)
    Un te jau arī citi rakstīja, ka paēdušais neēdušo nesapratīs!
    Katram ir savs stāsts, bet bez pazīšanās, 24h raušanās vai vnk lielās veiksmes-vidējais letiņš iebrauc parādos!
    Katrā gadījumā, saviem bērniem nenovēlo to, lai tie šeit paliktu, ja redz, ka tā ir knapināšanās!
    Redzu, kā dzīvo skolotāji lauku reģionos, tad labāk krauju supermārketā plauktos preces, 5dienās saņemu algu, un DZĪVOJU!!!
    p.s. Te pa Porziņģi bija filma, kurā stāsta, kāda traka bērnība šim bija… jā, privātmāja, un video kamera 90gados… nabadzības kalna gals! Jāsaprot, ka katram izpratne par trūcīgumu, ‘pārtikušu dzīvi ir ĻOTI atšķirīgi, katrā gadījumā… šo postu iekš FB, manā draugu lokā šērojuši tikai tie, kas dzīvo ĻOTI labi uz vidējā Latvijas iedzīvotāja fona-kas arī skaidri parāda, ka retajam ir poņa, kā dzīvot ir kaut ar minimālo algu…

    Reply

  • Garais
   1. June, 2018 @ 12:46 pm

   Pilnīgi piekrītu! Dzīvoju sev un savai ģimenei, nevienam netaisos izdabāt ar klusēšanu. Un man vēl kaut kāds bālelēns lūgs turēt muti? Lai iet dirst! Cilvēki nezākā valsti bez iemesla pie tam tādos apjomos. Raksta autoram tas būtu jāsaprot un jāņem vērā nevis jātēlo pacifists un vēl tādā pusagresīvā manierē kaut kas jāiesaka. Katru gadu Latviju pamet Cēsu (!!!) iedzīvotāju cilvēku skaits – tas nav valsts zākāšanas vērts? Ieteikums autoram – pirms aiztaisi muti citiem, seko, ko tu pats raksti un kāda reakcija var sekot tevis teiktajam.

   Reply

   • Lielgabals
    1. June, 2018 @ 1:11 pm

    Es lūgumu neredzēju. Es redzēju “Aiztaupi lamas Latvijai, citādi izskaties pēc idiota”. Apgalvojumam piekrītu, parasti lielākie valsts lamātāji ir fiziskā darba darītāji, kas ar smadzeņu darbināšanu neaizraujas.

    Reply

    • Pietiek
     1. June, 2018 @ 5:04 pm

     Nejau visiem ir taas smadzenes tik viegli darbinaamas….ne vienmeer neieguuts augstakas izglitibas diploms ir slinkuma paziime!Ir dazhadi apstaklji,dazhadi cilveki,bet ar ko shie cilveki buutu sliktaaku un nebuutu pelnijushi cilvecigu nenesha algu???????kautvai medmasas,pedagogi,paardevejas, apkopejas….utt…neviens sho cilveku grupu neaizstaav,to vajadzetu dariit valstij…tas ir valsts pienakums!!!!jo shii ir taa cilveku grupa,kuri maksaa vislielaakos nodokljus,godiigi,bet pretim sanjem tikai….juus esat slinki,vajag vairaak straadaat!!!!!!nu kaa var nesaprast????Latvijas Valsts nav vainiiga????Vēsturi vajag mācīties,cienītie!!!Cik valsts viuru nav savus kreklus vilkushi uz visaam puseem,kaa pashiem izdeviigi!

     Reply

     • Niks
      1. June, 2018 @ 11:28 pm

      Varbūt vajag sākt ar korektu rakstību latviešu valodā? 🙂

    • Celtnieks
     1. June, 2018 @ 5:45 pm

     Tavāi Zināšanai bez darba profesijām. Tu pat uz tualeti aiziet nevarētu. Bet attīstītajās valstīs santehniķiem un celtniekiem ir ļoti labs atalgojums. Un tiem ir tiesības izteikt savu viedokli. Jo ja domātāji izdomātu, bet bez darītājiem nekas nenotiktu.

     Reply

   • AnRes
    1. June, 2018 @ 2:21 pm

    “Cilvēki nezākā valsti bez iemesla pie tam tādos apjomos.”
    Ja būtu izlasījis (un sapratis) autora rakstīto, tik glupi nekomentētu. Autors tieši par to arī ir izteicies – vai VALSTS ir vainīga, ka 50 gados padomiskā, izkropļotā valsts un sabiedrības uztvere tik daudziem ir tik dziļi iesēdusies? Un te tieši iet runa par tiem zākātājiem, nevis visiem izbraucējiem. Tātad par Tevi arī… Un vai vispār zini, kas ir VALSTS?
    Pirms sūti kādu kaut kur, varbūt labāk parakņājies savos pieklājīgas attieksmes krājumos. Protams, ja tādi vispār ir…

    Reply

    • Es pats
     2. June, 2018 @ 11:18 pm

     Tu jautā, vai zini kas ir VALSTS – un vai Tu to zini? Došu atbildi – VALSTS esam mēs! Jā, jā,mēs paši! Mēs esam tā VALSTS, mēs esam LATVIJA! Ja tu gribi teikt,ka VALSTS nav vainīga, tad kas ir? Ja ne vainīgs, tad kas ir atbildīga, ja VALSTS esam mēs. Slikti mums te iet, nemelosim paši sev!

     Reply

   • Viesturs Kavacs
    1. June, 2018 @ 2:31 pm

    Kā tieši tas, ka kaut kādi cilvēki aizbrauc no Latvijas, ir zākāšanas vērts? Kaut kādi citi arī atbrauc. Nu un?

    Zākā jau ne tie, kam patiešām vissliktāk iet, bet gan tie, kam visvairāk patīk čīkstēt. Cūka dubļus vienmēr atradīs. Un aurotājus pa gabalu labāk dzird, tas nenozīmē, ka viņu ir daudz vai ka viņu viedoklis ir vērā ņemams.

    Reply

    • Raimonds
     2. June, 2018 @ 11:38 am

     Pilnīgas un galīgas muļķības, ir tas, ka runā sliktu par valsti, tie, kam arī te iet slikti. TĀ NAV TAISNĪBA….

     Reply

   • Resnais
    1. June, 2018 @ 2:33 pm

    Pirmkārt, atbilstoši CSP datiem 99.1% Latvijas iedzīvotāju ik gadu izvēlas palikt Latvijā un tam ir iemesls.
    Otrkārt, runa nav par valsts pamešanu, jo pats par sevi process nav ne slikts ne labs. Runa ir par kritiskās domāšanas neesamību un to, ka ar savu īdēšanu Tu, visdrīzāk, esi apnicis ne tikai saviem tuviniekiem un draugiem, bet arī nodari reālu postu savai dzimtenei.
    Treškārt, autors konstruktīvi pamatoja savu viedokli nevis bārstījās ar rupjībām kā Tu. Valstij nav nekāds pienākums Tev nodrošināt labklājību, tai ir jāparūpējas par vājajiem – slimiem un veciem. Taču kā likums, tie nav tie, kas pamet Latviju.

    Tici man, tiklīdz pārstāsi meklēt vainīgos savām likstām, daudz kas mainīsies, Tu to vari! 🙂

    Reply

    • Reinis
     1. June, 2018 @ 3:58 pm

     Vecie valodu nerubī un baidās no izmaiņām, pat jaunu Telefonu baidās pirkt kur nu vel valsti mainīt. Ja pensionārs izbaudītu pensionāra dzīvi UK diezvai gribētu LV palikt.

     Reply

    • Idiotisms
     2. June, 2018 @ 1:46 am

     Kādas vel īdēšanas un savas likstas, tas ko izlasiju vienkārši šokēja, kas tā pa huinju? Kā cilvēks, piemēram, no nabadzīgākas gimenes var pastāvēt par sevi, ja nav pat minimuma, no valsts, lai samaksātu par īri, telekomunikācijām, transportu, daudzbērnu gimenēm sniegt kārtīgu pabalstu no valsts, ja saki, ka valstij ir jārūpējas par vājajiem, tas nozīmē, ka jādodas pēc pakām ko sniedz EU fonds? Jāgrauž pārslas ar putraimiem? Jāgremo makaroni? Esmu redzējis tās pakas! Tas vienkārši nav pieńemami. Kur vel izglītība? It īpaši tām”vājajām gimenēm”, kur tad valsts palīd augstskolu sistēmā, kur ir atvieglojumi tā teikt”vājajām gimenēm”. Nevienmēr būs kādam mamma vai tētis, kas to visu nosegs bērna vietā.

     Reply

    • janis
     2. June, 2018 @ 8:03 am

     Tas cik valsts vīri rūpējas par vecāka gadu gājuma cilvēkiem un par cilvēkiem kam nepieciešama medicīniska palīdzība mums parāda pensiju apmērs un tas cik daudz cilvēku lūdz palīdzību lai ziedo operācijām.
     Nav vainīga “Latvija” kā valsts…
     Mēs visi mīlam savu dzimteni!
     Vainu par darbspējīgo cilvēku izbraukšanu jāuzņemas valstsvīriem kas ar saviem fantastiskajiem likumu grozījumiem un nodokļu pārmaiņām no dienas dienā tautu liek “pozā”….

     Reply

    • Viktors
     2. June, 2018 @ 3:44 pm

     Citāts:
     “Valstij nav nekāds pienākums Tev nodrošināt labklājību, tai ir jāparūpējas par vājajiem – slimiem un veciem.”

     – Pilnīgi piekrītu! Un esī redzu KĀ valsts rūpējas par šo iedzīvotāju slāni… Pilnīgi vemt gribās no tādām valsts rūpēm. Es kad nesen ciemojoties LV nejauši no tēva uzzināju, ka valsts no viņa pensijas nodokļus vēl velk nost, biju vispirms uz pauzes… Viņam redz bija kauns man to ātrāk teikt un nu nejauši izspruka… Visu mūžu strādājis vairākos darbos vienlaikus un maksājis nodokļus, un tagad savos 70 vēl joprojām ir spiests uz pusslodzi strādāt, jo ar valsts “rūpēm” nevar galus savilkt kopā.

     “Taču kā likums, tie nav tie, kas pamet Latviju.” – Pareizi… Jo viņi ir jau pārāk veci un vāji lai aiztītos no LV prom.

     Reply

    • viedoklis
     2. June, 2018 @ 4:59 pm

     E-veselība, e-receptes utt!!! Ja man aptiekā iedod zāles, kas paredzētas citam cilvēkam ar citu diagnozi, vainojiet mani!
     Ja man pie ārsta pieraksts ir 12.00, bet pieņem pēc 16.00, vainojiet mani!
     Ja ceļš uz darbu ir tik bedrains, ka auto 1x mēnesī jāved labot-vainojiet mani!
     Ja kāds saņem 10000eur pensijā ik mēnesi, vainojiet mani!
     Tieši tā pat, kā valsts prezidenta angļu valodas zināšanas-vainojiet mani!
     Kādam no gudrajiem pļurinātājiem piedāvāju, izkāpno tā sava komforta, un uzsāc savu biznesu-teiksim Latgalē-vismaz 50km no lielākas pilsētas, bez radu, ģimenes, draugu palīdzības! Kad visas bankas pēc kārtas Tevi pasūta-uzbliez selfiju!!! Latvija nebeidzas 50-100km ap Rīgu, tā nebeidzas arī 20km ap citām, lielajām pilsētām! Un ne visi tur grib, ne var, ne tur dzīvos, strādās…

     Reply

   • Raimonds
    2. June, 2018 @ 11:35 am

    Labi teikts. Uzskatu, ka te lielākais teksta apjoms ir pilnīgas muļķības. Autoram ir maz saprašanas.

    Reply

  • Edgars
   3. June, 2018 @ 3:39 am

   Katrs 3 vai 4 cilvēks ir paradā bankām vai ātrajiem kredītiem, ieslēdzot Latvijas telekanālus katra otrā reklamā piedāvā aizņemties. Domāju ka tas ir viens no galvenajiem iemesliem kadēļ tik daudzi brauc prom.

   Reply

   • Tālis
    4. June, 2018 @ 12:45 pm

    Neviens jau neliek ņemt tos ātros kredītus, dzet alkoholu, smēķēt, vai kā citādi pašiznīcināties, paraujot sev līdzi arī citus un tam principiāli nav nekāda ekonomiska pamatojuma- ņemt sīkkredītus uz lieliem %. Tas ir ir tas pats, kas apēst savu kāju pusdienās- paēdis būsi, bet agri vai vēlu gaļa beigsies, bet ēst ta gribēsies, toties kustības būs ierobežotas, un tik vien varēs kā ar pāri palikušo roku gaudulīgus komentārus internetā sabakstīt. Ja esi ar smadzeņu disfunkciju, tad patiesi labāk klusi pazūdi no valsts un negānies. Visiem nav jāzin tas, ka esi zābaks, man patiesi ir vienalga : )

    Reply

 2. Lauris Baltiņš
  1. June, 2018 @ 10:07 am

  Trāpīts. Sēžu ārzemēs un piekrītu.

  Reply

 3. Aivars
  1. June, 2018 @ 10:27 am

  Jā, pilnībā piekrītu rakstītajam !

  Reply

 4. fds
  1. June, 2018 @ 10:28 am

  Oi, var tiešām daudz kam piekrist. PSRS laikus nepiedzīvoju, bet vecāki pietiekami ir stāstījuši, esmu dzimis 1990.gadā – mamma vienmēr teica, ka tad, kad es piedzimu, veikalā bija tikai plaukti un tiešām bija jādomā, kā pabarot ģimeni. Tāpat arī 90s gadi, produkti jau bija, bet naudiņa bija tik cik bija, arī tad bija rūpīgi jādomā, ko likt galdā un ko var atļauties!
  Dzīves līmenis ir audzis milzīgi, salīdzinot ar PSRS laikiem, salīdzinot ar 90s gadiem. 90s saspiesti braucām autobusos, lai tiktu ārā no Rīgas, kopš kaut kādu 2000.gadu sākuma ar mašīnu to varējām ģimenē darīt. Tagad karbonādes varam ēst katru dienu, bet vēl pat 90s tas bija “pa svētkiem”. Tehnoloģijas iet uz priekšu, tagad visiem datori, planšetes, labi telefoni utt utt.
  Domāju, ka cilvēkiem ir šausmīgi īsa atmiņa. Nevajag pat censties atcerēties tālos padomju laikus, tie paši 90s taču daudziem bija pārbaudījumu laiks. Tagad visi ir aizmirsuši no kurienes ir nākuši un cik daudz viņi tomēr ir ieguvuši dzīves kvalitātes pieaugumā pēdējos 20-25 gados. Vienkārši cilvēki grib lielu māju un lielu mašīnu uzreiz un tagad, nevis pēc 20-30 gadiem saviem bērniem!

  Reply

 5. Kihots
  1. June, 2018 @ 10:39 am

  Pilnīgi piekrītu tavam rakstam!
  Vēl tik gribētu redzēt grafiski salīdzinājumu, cik strauji attīstījās rietum-eiropa pēc pirmā pasaules kara un cik ātri attīstās Latvija pēc PSRS sabrukuma 🙂

  Reply

  • Raikins
   1. June, 2018 @ 3:33 pm

   Piekrītu komentam lai pačeko cik gados pēc 2 pk. uz pekam nostajas Vacija. Cik gados Japāna pēc Hirosimas un Nagasaki bombardēšanas. _Un cik ilgi dzīvojam neatkarīgā valstī

   Reply

   • Iveta
    5. June, 2018 @ 1:34 pm

    Piemēri ar 2. pasaules karu īsti nebūs vietā, vismaz attiecībā uz Japānu un citām attīstītām valstīm. 2.pk. bija tikai dažus gadus un arī pirms tā tās valstis jau bija attīstītas. Tā kā neko daudz uz kājām viņām nebija jāstājas un no nulles nebija jāsāk. Izņēmums no attīstītajām valstīm varētu būt Austrumvācija (bijusī VDR), kura arī gandrīz 50 gadus bija zem padomju jūga. Tad lūk, joprojām Austrumvācija nevar atkopties no padomju laiku sekām un, ja Rietumvācija viņu regulāri nedotētu un finansiāli neatbalstītu, tad tā tāda pati Latgale vien šobrīd būtu. Te nu jums ir salīdzinājums… Tā kā arī Latvijai vēl viss priekšā. Nu nevar atjaunot 25 gados to, kas bija postīts 50 gadus (un arī pirms tam cik tad tā Latvija paspēja būt neatkarīga un nostāties uz kājām).

    Reply

 6. Yay!
  1. June, 2018 @ 10:42 am

  Liels paldies par rakstu!

  Kad klausos savu pazīstamo imigrantu stāstos un mūžīgo īdētāju vaimanās par to, ka Latvijā viss ir slikti, vienmēr atbildu:

  1) Skaties vecās Eiropas valstu vēstures, kas ir gadsimtiem garas. Jebkuras valsts vēsturē ir “haosa” laiki, kuriem Latvija iet cauri šodien. Bez augstāk minētajiem “haosa” laikiem šīs valstis šodien nebūtu tur, kur ir.

  2) “A tu nezagtu?” – uz šo jautājumu vēl neviens īdetājs nav pateicis skaļu “Nē!”, jeb pateikto “Nē!” var vienkārši apstrīdēt, norādot uz teicēja sīkajām negodībām ikdienā.

  Tur arī ir visa problēma – mēs esam tādi paši kā “tie tur augšā”, un tad brīnāmies par notiekošo.

  Reply

  • Idiotisms
   2. June, 2018 @ 1:56 am

   Kāda tev vel tur vēsture? Ja gribi būt vēstures skolotājs, tad droši, savus vēstures faktus raksti kaut kur citur. Mēs dzīvojam šodienai un nākotnei. C’mooon

   Reply

   • Inita
    2. June, 2018 @ 6:59 pm

    ,,,pilniigi stulbs un aplams raksts,kaads sim cilveekam labi samaksaaja,un tad vins pieseedaas un rakstiija….neviens ne lamaa valsti ne ieniist to ,ir runa par sausmiigi stulbo valdiibu,loti veeleetos ,ja kaads mani uzaicinaatu uz kaadu valdiibas seedi ,tad izteiktu daudzu tuukstosu cilveeku domas,,,,un ja man par to veel valdiiba samaksaatu ..ha ha ha ha………….

    Reply

  • X
   2. June, 2018 @ 9:14 am

   Tu laikam pārstāvi interesantu sabiedrības slāni, ja apgalvo, ka visi zagtu…

   Reply

 7. TQ
  1. June, 2018 @ 10:50 am

  Tā ir. Skaļāk bļaujošajiem letiņiem ir izteikta tendence čīkstēt un žēloties, ka vissslikti.lv, aizmirstot veco labo parunu – “katrs ir pats savas laimes kalējs!”.

  Reply

 8. a_masiks
  1. June, 2018 @ 11:28 am

  Precīzi manas domas un mans viedoklis.
  Piekrītu katram vārdam.

  Reply

 9. Justs
  1. June, 2018 @ 11:44 am

  Paldies, Tom, par… ē… veselīgu attieksmi pret savu valsti! Atsvaidzinoši!

  Pārmaiņas un izaugsme valstī notiek. Un notiks vēl labāk, ja arī es būšu normāls, sakarīgs savas valsts pilsonis – tāds, kuram nav nekādas intereses čakarēt citus un valsti – jo ir daudz radošākas lietas, kur ieguldīt savu dzīves laiku 🙂

  Reply

  • Aļğirds
   2. June, 2018 @ 8:40 pm

   Lūk arī viss pateikts par 200 % teikumā par citam , cita čakarēšanu , Justa komentārā ! Šī problēma ir visu negāciju pamats !

   Reply

 10. garumzīme
  1. June, 2018 @ 11:50 am

  Runa jau nav tikai par tiem, kas aizbraukuši. Manprāt, neaizbraukušie ir lielāki īdētāji un komentētāji.

  Man gribas, lai protests būtu aktīvāks un interneta komenti spēlē savu destruktīvo lomu ar to, ka cilvēki “izšaujas” delfos. Pilsoniskai pozīcijai jābūt fiziski aktīvai.

  Tom, cepuri nost par to, ko dari!

  Reply

  • Idiotisms
   2. June, 2018 @ 1:58 am

   Ko vińš tur labu dara? Ahujenni patriotu tēlo? Pats laikam izbaudījis dzīvi ārpus LV, kad draugi, radi un gimene ir pietrūkusi atbraucis atpakał?

   Reply

 11. lisbeth
  1. June, 2018 @ 11:52 am

  true story. esmu vairākās latviešu ārzemju grupās, ko tur var īdēt! sēdiet savās ārzemēs un beidziet ņuņņāt! arī ārzemēs viss nav rožu lauks.

  Reply

 12. Aleksejs
  1. June, 2018 @ 12:10 pm

  Polija arī bija soc nometnē. Paskaties uz Polijas izaugsmi uzreiz pēc PSRS sabrūkšanas. Salīdzināt var ar Ukrainu, jo Polija un Ukraina ir līdzīgas valstis. Kamēr Polija attistījas, Ukraina bija dirsā. Un viss ir tāpēc, ka PSRS nekur nav pazudis, kamēr ir dzīvi un ir pie varas tie paši cilvēki, kas sēdēja kabinetos 80tajos laikos. Ukraina neieguva neatkarību 91. gadā, un Latvija joprojām nav neatkarīga. Kamēr Latvijas pensionāri iebalso ZZS komunistus, un rīdzinieki fano par SC, tikmēr Latvija arī būs dirsā.

  Cilvēki brauc prom nevis tāpēc, ka viss ir slikti, bet tāpēc, ka nekas nemainas uz labo pusi. Korupcijas līmenis Latvijā ir astronomisks. Cilvēks negrib strādāt valstī, kur viņa nodokļi tiek izzagti caur shēmām, lai kārtējais valsts vīrs varētu sev nopirkt jaunu bentley vai lielāku zemes gabalu.

  Reply

  • latvietis
   2. June, 2018 @ 11:25 am

   Pilnīgi piekrītu ! Un mena ģimene aizbrauca jau 10. gadus atpakaļ. Ne jau pelnīt, bet normāli dzīvot un galvenais – iedot labu izglītību bērniem. Bija bizness bija īpašumi. Visu pārdevām un naudu ieguldījām tai valstī, kur redzējām kā valsts rūpējas par bērniem, veciem cilvēkiem un vispār. Kā ekonomiski izglītots cilvēks jau pirms tam sapratu, ka Latvijā nekas nemainīsies tuvākās paaudzes laikā, jo varu ir sagrābuši ( it kā demokrātiskā ceļā ) tie paši bijušie komunisti un komjaunieši un viņus ievēl un ļauj šiverēt ļoti liela daļa tautas kuru es nosauktu “homo sovjetikus “. Un mēs nelamājam Latviju – šo skaisto zaļo zemi, kura ir tik daudz cietusi divos Pasaules karos un 50 gadu okupācijā ! Un vēl gribētu atgādināt Kreicbergam par tiem daudziem simtiem miljoniem eiro, kurus mēs, aizbraukušie, esam sūtījuši saviem tuviniekiem uz Latviju. To nedarītu cilvēki, kuri nemīl savu zemi ! Un nevajag mētāties ar statistikas cipariem – tie visi ir nosacīts jēdziens un ne reti aiz ausīm pievilkti ! Atgādināšu, ka ar visiem šiem statistikas foršiem cipariem Latvijas valsts ir viena no nabadzīgākajām EU un t.t. Un nelamā , Tom, tos kuri aizbrauca ! Viņi nelamā Latviju, bet bieži tikai pasaka, kas nav labi un pareizi Tēvzemē, jo , padzīvojot citur, viņiem ir ar ko salīdzināt !

   Reply

   • migel
    4. June, 2018 @ 11:10 am

    Šis jau tāds moderētā troļļa cienīgs komentārs – ja jau 10 gadus esat prom no LV un visus savus īpašumus esat pārdevuši un sainvestējuši citur, tad kāda mārrutka pēc tagad komentējat ļoti specifiskā info lapā jautājumu, ar ko jums nav nemazākās saistības, kapēc gan radāt šo fona “smirdoņu”?

    Vai nu 1) investīcijas saulainajā zemē nenes kārotos labumus, bet tur jau “citi” atkal vainīgi, vai 2) nesanāk integrēties, jo mītnes zemē neviens viedokli neprasa un esat tikai imigrants zemā slāni un vismaz šeit varat izgāzt žulti, vai 3) esat trollis.

    Aicinu lasītājus kritiski attiekties uz troļļu fermu komentāriem, kas bīda savu viedokli, ka LV ir “failed state” tagad pirms vēlēšanām.

    Reply

   • Eva
    4. June, 2018 @ 1:37 pm

    Tieši šo pašu iemeslu dēļ zināma ārzemju latviešu ģimene pārcēlās uz Latviju – lai bērniem būtu laba izglītība, lai varētu sūtīt mūzikas skolās, jāt ar zirgu… viņi saka, ka, dzīvojot ļoti pārtikušā citā valstī, neko tādu nevarētu atļauties … pie tam citur – nedod, Dievs, ja kaut ko pateiksi ne tā par homoseksuālismu – vēl darbu pazaudèsi vai skolu… genderisms ārzemēs rullē uz nebēdu, tieši tur ir jādomā – ko drīkst teikt un ko tomēr ne…
    Un šo visu neizdomāju es – bet stāsta cilvēki, kas dzimuši un auguši ārzemēs, bet tagad laimīgi atgriezušies Latvijā un savus bērnus izskolojuši tieši te.

    Reply

 13. kraa
  1. June, 2018 @ 12:28 pm

  Mani arī nokaitināja nesenais gadījums, kad viena ģimene pārvācās uz Lielbritāniju.
  Un kā meitene to pamatoja? Viens no punktiem bija tas, ka viņai, strādājot par oficianti, jāpacieš bagātu klientu rupjība vai necieņa, kamēr ārzemēs pret viņu tā neizturēsies. Ideja, ka cilvēkam var būt sava pašcieņa un nepieciešamība savas tiesības aizstāvēt, viņai neienāca prātā. Bet bagātie riebekļi turpinās šo vietu uzskatīt par tādu, kur viņi var atļauties būt tādi kā ir.

  Reply

  • viesturs
   1. June, 2018 @ 6:14 pm

   interesanti, ka manai māsai bija līdzīgi, bet vairāk no darb adevēju puses, visi uzskatīja viņu par pēdējo cilvēku, kuram var uzspļaut, nolamāt un vēl no algas atvilkt, devās uz NL, tagad, neskatoties uz izglītības neesamību, vada lielas farmācijas firmas, ārzemju distribūcijas noliktavas nodaļu, vada ap 120 cilvēku darbu, bet sāka kā ierindas darbiniece un jau no sākuma tika uzlūkota kā cilvēks, neskatoties uz vājām valodas zināšanām un zemo statusu… Latvijā lielākais mīnuss ir uzņēmēju alkatība un augstprātība.

   Reply

   • Tomam Kreicbergam
    2. June, 2018 @ 12:51 pm

    Šis ir komentārs, kurš visu Kreicberga tukšo gvelzšanu ieliek papīrgriezējā un norauj podā. izrādās pats slapstijies pa ārzemēm un tagad gudri [cenzēts] brīvajā laikā.

    Citāts no Wiki – 2003. gadā pārcēlās uz dzīvi ASV, kur ieguva bakalaura grādu fizikā Rīda universitātes koledžā (Reed College) Portlendā.[1] ASV strādājis teātrī kā režisors, tulkojis grāmatas, strādājis finanšu nozarē Ņujorkā.[1] Dzīvojis arī Kubā. Vēlāk atgriezies Latvijā, tomēr bieži ilgstoši uzturas arī ASV, kur publicē savus darbus….

    Kas tad tev pusīt tāds notika tavā paurī, ka 2003. gadā aizmuki uz USA? Redz, ja tev vecāki nebūtu uzsaukuši dzīvi Amerikā, nebūtu šis blogs un viss pārējais, kas notiek ap Tomu Kreicbergu.
    Tagad izbāz savu [cenzēts] galvu ārpus Rīgas biroja un apbraukā LV pa perimetru. Pārbaudi, kā cilvēki dzīvo reālajā Latvijā, parunājies ar tiem cilvēkiem par ikdienas gaitām, palīdzi kādam kūti izmēzt un tad nāc atpakał un pārvērtē savas “gara pērles”.

    Reply

    • Toms
     2. June, 2018 @ 1:34 pm

     Varbūt rakstu nelasīji, kurā minēju, ka ilgi dzīvoju ārzemēs? Neviens man neko neuzsauca (kad vecāki ir divi skolotāji, tad nespīd). Beidzu universitāti ar 50 tūkstošu USD parādu un pēc tam pats to nomaksāju. Atgriezos Latvijā, kur pelnu 4x mazāk nekā pelnīju ASV. Tādēļ gan nelamāju LV.

     Reply

 14. Jānis
  1. June, 2018 @ 12:49 pm

  Mazāk vajag [cenzēts].es raujos uz pusēm,lai normāli dzīvotu un nevaig man stāstīt kā dzīvot.es mīlu un dievinu latviju savu zemīti,bet to [cenzēto] valsts aparātu ienīstu kad pdara manu dzīvi šeit tik smagu un neceļamu ka man sāk pietrūkt spēka.

  Reply

  • Igg
   1. June, 2018 @ 3:25 pm

   Kas rada valsts aparātu? 😉

   Reply

   • Pele
    2. June, 2018 @ 3:03 pm

    Tā ir ilūzija, ka vēlēšanas kaut ko maina. Paskatieties uz prognozēm – ZZS un SC!!!!! Komunists komunista galā. Un tā ir mūsu valsts lielāka problēma – ka visu valsts aparātu ir cauraugusi mafija – un korupcija, ēnu ekonomika ir tikai simptomi. Pēdējais kliedzošais moments bija maksātnespējas administratora slepkavība – un tas notiek ES valstī!
    Beidziet vainot vienkāršo cilvēku, kas tikai vēlas sev labu un komfortablu dzīvi. Kā par to var kādu vainot – dzīvojam tikai vienreiz.

    Reply

 15. Andis
  1. June, 2018 @ 12:54 pm

  Pareizi pateici: “Rūpējies pats par savu dzīvi un negaidi brīnumus no valsts.”
  Es tā arī daru, bet ne Latvijā!

  Reply

 16. Gvido
  1. June, 2018 @ 1:11 pm

  Toms reklāmas naudā peldas,
  tāpēc ap[cenzēts] tos kam ūdens mutē smeļas!

  Reply

 17. haralds
  1. June, 2018 @ 1:39 pm

  kas tas par fufeli! aiz navkodarīt ne-1 nepārvelkās uz inosrāniju! Brīvvalsts Kangarā†a depu†ā†u, likumu dzīvē izvedēju, darba devēju / nedevēju vai činavnieku personās cilvēkus izbesījusi, reiz retīrējās.

  Reply

 18. Gugucis
  1. June, 2018 @ 1:40 pm

  Reply

 19. Raimis
  1. June, 2018 @ 1:53 pm

  Manuprāt te tādas puspatiesības sagrabstītas….

  Ko nozīmē negaidīt no valsts? Kāda velna pēc ir vajadzīga valsts? Latvijā ar valsti saprot ierēdņus un pārvaldi (diemžēl)…

  Ja es maksāju nodokļus, tad es gribu k-ko pretī no tā saucamās valsts un nevis kāda valsts pārvaldes indivīda kārtējo savrupmāju Baltezerā…

  Es maksāju nodokļus, lai čupiņa izredzēto ballētos uz mana (arī Tava) rēķina…

  Par to ir škrobe…

  Mums bērni mirst no dažādām slimībām – palīdzēt nevar, naudas nav… Toties 100gadi gan ar vērienu svinēsim.

  Papētam kāds ir valsts pārvaldes autoparks – kāpēc , ja valstij nav naudas, ir jāuztur autoparks, kurš nav sliktāks kā attīstītajās valstīs- uz kā rēķina tas viss notiek? PAREIZI – uz mūsu…

  Tad, kad ir pavisam slikti, tad tiek izspēlētas patriotisma kārtis un top šādi raksti.

  Man personīgi valsts kā šī brīža veidojums nav vajadzīgs vispār, es par sevi un savu ģimeni varu parūpēties pats un varētu vēl labāk parūpēties, ja to ko nolocu “valstij” varētu atstāt sev…..

  Reply

  • Krauklis
   1. June, 2018 @ 3:20 pm

   Ko tu esi dariijis, lai ta nebuutu?

   Reply

   • Raimis
    2. June, 2018 @ 9:20 am

    Mums tās darīšanas iespējas tādas stipri ierobežotas… Tā kà zinu, ka nevarētu būt politiķis, maksāju nodokļus un eju balsot par sevis pārstāvēšanu pārvaldē, taču…. rezultāti ir redzami, katru reizi stipri vienādi

    Reply

    • Pele
     2. June, 2018 @ 11:59 pm

     Pilnīgi piekrītu. Un es zinu, ko runāju, jo man zināmi cilvēki ir mēģinājuši “iet politikā”, lai cīnītos ar šīm nejēdzībām, bet tas nav tik viegli. Politika ir netīra, netīra virtuve. Un pārfrāzējot teicienu, gan jau pat desas taisīšanas process mūsdienās ir skaidrāks par politisko kulināriju. Ļoti daudzi lēmumi ir atkarīgi no vienas personas – de facto Latvijas karaļa – ar rezidenci Puzē. Un viņa nauda kontrolē ZZS – un gan mūsu prezidents, gan premjers ir no šīs partijas.
     Nu nav, nav viss atkarīgs no vēlētāja. Ja būtu, tad Jaunā laika un Vienotības nākšana pie varas būtu lietas mainījusi. Bet nē – mafiozā sistēma samaļ visu, kas tai gadās ceļā. Tāpat samals Kaimiņu (lai gan turās puika stipri) ar visu KPVLV, gan Progresīvos, gan Pariešus (ja tie vispār pārvarēs 5%). Kamēr vien vecie komunisti neapmirs un neieplūdīs daudz svaigu asiņu, nekas nemainīsies.

     Reply

  • Pats
   3. June, 2018 @ 1:01 pm

   Vispār jau no valsts var dabūt atpakaļ visu ko(attaisnotie izdevumi, visādi pabalsti u.taml.), bet par to “maksāju nodokļus” jāpaskatās objektīvi – frizieris un autoserviss čeku iedeva? Vai es paprasīju? Visi man zināmie uzņēmēji nodokļus maksā? Man šķiet, ka ja uz visiem jautājumiem atbilde būtu jā, tad visam kam, kas no valsts nāk naudas pietiktu, pat ceļus varētu uzbūvēt. Tas par to pašu – paši veidojam valsti un sākam uzlabojumus no sevis.

   Tomam paldies par rakstiem, kas vienmēr liek padomāt!

   Reply

 20. Kris
  1. June, 2018 @ 1:55 pm

  Lai gan virspusējs, raksts savā būtībā par tēmu. Kā vienmēr, nekas nav balts vai melns, patiesība ir kaut kur pa vidu, bet jāpiekrīt, ka tā čīkstēšana, ņaudēšana un želošanās tiešām kaitina, īpaši gadījumos, kad tā nāk no jauniem cilvēkiem. Vecāko paaudzi var kaut nedaudz saprast, jo tā savā veidā ir situācijas ķīlnieki, uzaugot vienā sistēmā, nespējot pārslēgties uz jauno iekārtu ar visām attiecīgajām sekām. Bet ja tev ir līdz 40 gadiem un tu sūdzies par visu pēc kārtas… Kritiskās domāšanas trūkums, protams, te viens no galvenajiem iemesliem, kas nāk komplektā ar nespēju un nevēlēšanos uzņemties atbildību par sevi. Toma teikto, ka ”valsts tev neko nav pārādā”, gribētu pārfrāzēt uz ”Pasaule tev neko nav parādā”. Protams, neviens jau nesaka, ka valsts pārvalde ir super laba Latvijā. Hei, bet kurš tad viņu ievēlēja?! Kuri tad ir tie muļķi, kas 20 gadus no vietas balso iekšā vienus un tos pašus zābakus tajā pārvaldē!? Ak, tev nav laika iedziļināties politikā un sekot visam līdz?! Tad tev nav tiesību sūdzēties! Ikvienam no mums ir vienāds daudzums laika. Stāsts ir par prioritātēm un ko tu dari ar to savu laiku. Varbūt aizver vienreiz par visām reizēm tos sūda delfus, apollo un tvnetu, noliec mierā, kaut uz mēnesi, tv pulti (ja galīgi nevari, tad ieslēdz Panorāmu pusdeviņos un izslēdz deviņos), beidz skatīties tās sporta pārraides, kuras neko tev nedod (hokeja pavasaris nekur nebūs pazudis arī tad, kad būsi sakārtojis savu dzīvi), izej ārā, dziļi ieelpo pāris reizes un sāc uzņemties atbildību par saviem lēmumiem pats. Un ja tagad atbildēsi, ka neesi balsojis par ZZS vai SC vai kādu citu aunu baru vēlēšanās un neesi līdzatbildīgs- hei, bet tava vecmamma jau 20 gadus no vietas balso. Varbūt atvēli 10 min kādā svētdienā un izskaidro viņai, kas ir kas. Būsi spēris pirmo soli, lai dotu savu artavu mēslu izmēšanā. Un ja pat tas uz tevi neattiecas, un ja esi pārāk slinks priekš visa šī, tomēr gribi dot savu artavu- nākamreiz, kad redzi īsa auguma vīreli ar hūti no piejūras pilsētas stāvam tev blakus rindā kādā lielveikalā un debīli smaidot, varbūt iekrāmē viņam pa redeli. Būsi devis kaut nelielu, tomēr ieguldījumu pilsoniskās sabiedrības veidošanā.

  The world doesn’t owe you shit!

  Reply

 21. Lidija
  1. June, 2018 @ 1:56 pm

  Mums ticis viszilākais ezers,
  Un rudākais rudzu lauks,
  Visbaltākā bērzu birze,
  Vismelnākais rupjmaizes klaips.
  Un tieši Latvijai ticis
  Vissvētākais debesu jums,
  Jo savu skaistāko zemi
  Dievs ir atdevis mums.
  L.Vāczemnieks un Dievs mums ir devis brīvu gribu pieņemt viņa doto zemi mums vai laimi meklēt, kur citā zemē.

  Reply

 22. Juris
  1. June, 2018 @ 2:11 pm

  Raksta autors varētu pats sekot savām padomam un turēt muti, sēdēt Lv un vākt click bite savam mazajam portāliņam.

  Reply

  • Oskars
   1. June, 2018 @ 2:40 pm

   Raksta autors savā personīgajā blogā publicējis savu personīgo viedokli. Tam, ka viedoklis ir loģisks un argumentēts, nevajadzētu izraisīt sašutumu.

   Reply

 23. Gvido
  1. June, 2018 @ 2:36 pm

  Reply

  • fds
   1. June, 2018 @ 3:27 pm

   Vai tad kāds saka, ka nav korupcija? Tak Anglijā, Īrijā un visur citur vietējos medijos tāpat šitādus brīnumus noteikti regulāri var atrast. Aizbraukušie tur vnk saņem lielākas algas, tāpēc izliekas, ka tur ir baigā leiputrija, problēmu nav un viss ir lieliski!

   Reply

   • Idiotisms
    2. June, 2018 @ 2:04 am

    Delfus neesi pārlasijies? Gurkis sīkais?

    Reply

 24. Gvido
  1. June, 2018 @ 2:38 pm

  Nav nekā aizdomīga, ka citi pelna 1000x vairāk kā jūs pensiju fonds!!!

  Reply

 25. Rich
  1. June, 2018 @ 2:56 pm

  Mazliet nepiekrītu par tiem 50 gadiem zem komunisma un Vāciju, Franciju – 3 Reiha laiks arī bija totāls autoritārisms un Vācija bija sagrauta līdz pēdējam pēc Otrā Pasaules kara – tomēr tas nebija attaisnojums un viņi atjaunoja valsts ekonomiku pāris gadu laikā – un vēlāk gāja tikai uz priekšu! Kāds attaisnojums ir Latvijai? Komunisma iespaids, kurš kā uzblīdis rēgs klīst pa Eiropu?! Smieklīgi! Bet par pārējo piekrītu – jāņem lietas savās rokās jeb “nevis slinkojot un pūstot…”

  Reply

  • fds
   1. June, 2018 @ 3:37 pm

   Rich, nu neuzbūvēja viņi to Vāciju, kas ir tagad, pa dažiem gadiem. Tāpat arī visur citur. Tas ir smags darbs dzīves garumā! Jā, Rietumvalstu pensionāri labi dzīvo, brauc ceļojumus utml., bet kā viņi nonāca, līdz tai atpūtai vecumdienās, tas jau ir pavisam cits stāsts! Amerikā arī vienmēr bijis tas “American dream” un ir pietiekami daudz turīgu cilvēku gados, kas dzīvo lielās mājās… Bet kā viņi ir strādājuši visus tos gadu desmitus, vēl arī paši savām rokām mājas sev būvējuši!

   Vienkārši rietumvalstīm vienmēr ir un arī būs handikaps, jo viņiem pēdējā katastrofa beidzās daudz senāk, kā mums! Nav jau tā, ka stagnējam, arī mēs ejam uz priekšu, vienkārši jautājums cik ātri un diemžēl arī pakāpjamies pa reizei atpakaļ. Cilvēkiem mūsdienās vajag visu tagad un tūlīt! Vajag lielu māju un lielu mašīnu, nē divas mašīnas! To visu vēlams tuvākajos 5-10 gados! Ja nu vienīgi pats no nulles nemāki māju uzbūvēt, tas nav pārāk reāli, bet cilvēki jau negrib dzirdēt, ka Tu viņiem pasaki, ka Tu dzīvosi tā, bet nu taviem bērniem pēc 20 gadiem būs jau labāk. To taču var labi redzēt, kāds dzīves līmenis ir tiem, kas aizgāja pensijā psrs laikos vai 90s, kāds ir tiem, kas pensijā aizgāja teiksim ap krīzes laiku un kāds tiem, kas vēl tik dosies… Ļoti labi redzama augšupeja.

   Reply

  • Idiotisms
   2. June, 2018 @ 2:09 am

   Omg tak vienreiz beidzat pa savu jo*eno vēsturi, c’moon tev jādzīvo šodienai un Nākotnei, nevis jānogrimst vēsturē, ja gribi ko mainīt, tad vēsturi turi pie sevis un esi skolotājs kā visi pārējie kas liek gudros tekstinus pa vēsturi, nevis runā pa to las notiek

   Reply

 26. Lauvinsh
  1. June, 2018 @ 3:14 pm

  Kontekstā ar rakstu, gribēju pieminēt lietu, kas mani tracina visos vaimanātājos – tā ir vārda “valsts” pieminēšana. “Valsts nav izdarījusi to, valsts nav izdarījusi šo”, “Valsts pie “‘šī vainīga, valsts pie tā vainīga”… Visur tiek lietots vārds “valsts” pilnīgi nevietā! Katrai neizdarībai, tuvāk papētot, izrādītos ierēdņa vārds un uzvārds, kam saucama pie atbildības attiecīgajā lietā. Kāpēc tas netiek praktizēts? Jo grūti vainu pierādīt vai saistīt ar attiecīgo lietu? Nezinu, taču vieglāk vienmēr un visur būs vainot “valsti” 🙁

  Es tomēr raugos uz nākotni pozitīvi, tāpat kā raksta autors. Jā, ir negācijas, taču vajag tam “stāvēt pāri” un pašiem dzīvot godīgi! Paskatieties, ka pie mums augusi autovadītāju kultūra šajos gados!! Progress ir vērojams ļoti daudzās lietās un vietās, vajag spēt tikai to saskatīt un darboties, lai visiem būtu gaišāka nākotne!

  Reply

  • Catish
   1. June, 2018 @ 5:14 pm

   Par auto kultūru, varbūt. Pats pēdējos 2 gados esmu iesūtījis iesniegumus par ~ 400 CSN pārkāpējiem (nevis parastu stāvēšanu, bet brutālus sarkanos un norādošo neievērošanu). Nepiekrītu, ka tas ir veids kā audzināt šos autovadītājus pārkāpējus, jo tikai mazam procentam aizies, ka pilsoņi seko līdzi. Pareizi būtu to mācīt no mazākajām klasēm, lai viņi iemāca saviem vecākiem.

   Reply

  • zen
   2. June, 2018 @ 8:14 am

   Vācijai bija grūti gadi arī pirms nacistiem. Paskatieties pēckara bildes, kā viņi tīrīja sagrautās pilsētas, pat sievietes. Mums vienkārši grūti atzīt sev, ka esam kašķīga, sīkmanīga tautiņa kā precīzi attēlots Mērnieku laikos. Jau kaut 75% būtu darījuši savu darbu pēc sirdsapziņas, nevis tikai domājuši kā sev ieraut nelikumīgi nāsīs uz citu, arī uz valsts rēķina, mēs būtu tur, kur tagad ir Singapūra, kas arī 25 gados tā izaugusi. Honkonga ar savu nulles korupciju, tā pati komunistiskā Ķīna. Tur jau tagad algas lielākas kā pie mums, bet 90ajos bija otrādi. Rīcība, ja pātaga nedraud, kāpēc jācenšas. Brīvā sabiedrībā daudz kas pastāv uz paša sirdsapziņas, jo neviens vairs tevi nekontrolēs kā cccp laikos. Pagaidām mēs vēl diezgan daudz pa kluso gāžam ūdeni klāt pie piena. Nočiepjam to vai šito. Bet es vienalga netaisos nekur braukt. Tajās korupcijas spēlītēs es nepiedalos, vienīgi, ja nebūs citas izejas. Kopumā tas ir labi, ka bauri redz kā dzīvo citas tautas un kā būtu jādzīvo, jāizglītojas. Tiem, kas atbrauc atpakaļ, arī riebjas visa tā rupjība, attieksme un nepieklājība.

   Reply

  • no Zviedrijas
   2. June, 2018 @ 5:15 pm

   Lauviņ ! Par to braukšanas kultūru paklusē ! Es kad atbraucu uz LV ar auto ( dzīvoju SV ) un nākas pabraukāt pa Rīgu, man , brīžiem, mati ceļas stāvus, bet brīžiem būtu gatavs ar bruņumašīnu pabraukāt pa Rīgu un pārmācīt visus tos “kulturālos” nekauņas ! Tā kā nevajag !

   Reply

 27. Injan
  1. June, 2018 @ 3:15 pm

  Pavirshi pieiets temai, daudzi spriedumi nepamatoti, izrauti no konteksta. Ja jau valsts tev nav neko parada ka autors sheit apgalvo, tad ari neviens pilsonis valstij nav neko parada. Tikai nez kapec valsts turpina plest no mums nesamerigi augstus nodoklus, butu ta alga vai savs bizness, bet autors turpinas apgalvot, ka no valsts nekas nav jagaida?!! Latvija viss ir loti nesabalanseti!!! Arzemes mazos uznemejus valsts atbalsta, kamer latvija noed tevi beigtu ar nodokliem. Un nevajag sheit pit ieksha komunisma, psrs laikus, ne tur taa vaina. Un taisit muti ciet aizbraucejiem ari nav apsveicami no autora puses. Vins kaut ka ir loti akcentejis uz cikstetajiem. Bet tadu cikstetaju pilns joprojam ari latvija, sez uz vietas, lama savu valsti, bet nekur nebrauc. Ka butu nakamo rakstu veltit cikstetaju grupai latvija?

  Reply

  • Idiotisms
   2. June, 2018 @ 2:22 am

   He, cepuri nost šim tekstam. Plus vel, ēdnīcām un take-away restorāniem nodoklis ir 0%, ha, ko tad man teikt, piemēram, britam kurš prasa normālu atklātu jautājumu, kāpēc tieši UK, tas pēc pieredzes. Ko man atbildēt? Teikt, ka Latvijā viss baigi skaisti un atbraucu tāpat vien strādāt? Tad dodat iedvesmu, lai “ neturētu muti ciet”

   Reply

 28. haralds
  1. June, 2018 @ 3:31 pm

  kad panesās perestroika, tad dziesmotā revolūcija un kad jau tapa skaidrs, ka Padumjā vara kritīs, es jautājumu stādīju tā – brauksism uz ārzemēm vai gaidīsim, kad Latvija būs ārzemes. tagad pos†padumjā Latvija ir ārzemes, bet tādas ne visai. kā nelamāt? Pu†lerlandes krieviem jau gan patīk – gandrīz īstas ārzemes un visur laipni runā viņu vienīgajā valodā!

  Reply

 29. Lvl
  1. June, 2018 @ 4:23 pm

  Neesi naivs, Tie gaušanās raksti portalos ir mērķtieciga ārvalstu kampaņa. Mediji nepieder latviesim un ir neglābjami korumpēti. Esmu viens no aizbraucejiem un esmu tagad atbraucejs, nekad neesmu sūdzējies! Dzive ir dzive!

  Reply

 30. Cyprus
  1. June, 2018 @ 5:40 pm

  Zini,es nevainoju Latviju.Taa man vienmeer buus miilja un daarga,un vienmeer esmu veelejies tur atgriezties. Es vainoju iereednjus,kas domaa tikai par savu pakalju,cilveekus,kuri dazhaadu iemeslu deelj ir tikushi pie naudas(vai nu ljoti paveicies,ka kaads iekaarto labi apmaksaataa amataa,vai onkulis no ASV atstaaj mantojumu),un tie cilveeki negrib un nevar saprast,ka taa nav visiem. Tiem kam taa nav,ir jaasitas par to lai apmaksaatu savus reekjinus,iires un pirmaas nepiecieshamiibas preces,vinji nechiikst,vienkaarshi vienaa briidii tas viss ir liidz kaklam un vinji aizbrauc. Tas nav viegli,tas ir aarkaartiigi gruuti-pamest visu ko miili.
  Gan jau ka ir arii naudas mekleetaaji,kuri uztraucas tikai par to,kaadu aifonu varees nopirkt ,vai kaadu krutaaku auto. Nu nav visi taadi.
  Manaa 1996 gada izlaiduma mashiinaa ir Latvijas karodzinjsh,kas man vienmeer atgaadina no kuras zemes es esmu,es joprojaam esmu patriots,bet kameer valstii buus shis bardaks,kameer nebuus fiilings,ka vecumdienaas vareeshu atljauties ne tikai kartupeljus-atpakalj es nebraukshu!!!

  Un raksta autoram liels FUI par savaam domaam. Probleema ir nevis aizbrauceeju galvaas,bet gan pasha autora.

  Reply

 31. WAT
  1. June, 2018 @ 6:39 pm

  Nedaudz sit cauri Tomam nepamatots pozitīvisms uz robežas ar propogandismu. Pieņemu, cieši saistīts ar LR sistēmas izmantošanu savā LR biznesā ( pensiju fonds).
  Ir lietas kam piekrītu, un ir lietas , kas ir aizsmērētas ( aizblūrētas grafisko programmu terminoloģijā), bet ne izdzēstas, un pavirši uz bildi skatoties liekas, ka autors ir tīru patiesību no tīras sirds teicis, tomēr velns ir detaļās.
  1. LR ( līdz ar dažām citām ex Varšavas pakta valstīm it īpaši) līdz ar visu ES ir dziļas demogrāfiskas krīzes priekšā ( japāņi jau pasen modelēja sev shrinking city konceptus, stipri novecojušai sabiedrībai), kas nepieļaus vairs līdzšinējo sociālo nodrošinājumu modeli, vai nu rukās visi līdz 75-80 gadiem, vai nu sistēma tiks atcelta.
  Neba velti ES flagmaņi tik pretimnākoši bēgļu straumēm ( tik nez vai pamatoti, jo bēgļu izcelsmes mājasvietā nav Rietumu tipa ekonomika, bet gan ģimenes tipa ekonomika, viss notiek bez īpašas valsts līdzdalības ģimenes lokā). Pieņemu šis fakts Tomam ne visai patīk, bet to, ka viņš šo faktu zin, bet publiski runā saldas runas par garantēto nākotni, ir saprotami, business as usual.
  2. LR ir diemžēl izveidojusies par postpadomju stila valsts kapitālismu ( mantojums no padomijas), kur valsts&pašvaldību&Es fondu&to uzņēmumu& pamatā iepriekš minētos apkalpojošo privāto uzņēmumu resursi nodrošina vairāk kā pusi elektorāta ienākumu ( skatīt jaunākās LR CSD publikācijas). Tikai mazākā daļa ir privātie ,kas reāli rada valstij pievienoto vērtību – eksportē, tā rezultātā pirmie nodrošina demokrātiskā procedūrā savu neaizskaramību, pašatražošanos , pat uzblīšanu un stagnāciju, un otrie pat gribēdami neko nevar mainīt. Tas arī rada visu no tā izrietošo – korupciju, neefektīvu negodīgu publisko pārvaldi, un sekojoši vāju valsts globālo konkurētspēju. Lai būtu ekonomiski spēcīga valsts , tai jābūt uz konkurētspējīgu uzņēmējdarbību orientētai, tīrajai privātajai sfērai ir jādod ienākumi lielākajai iedzīvotāju daļai, un tikai mazākā daļa varētu būt atkarīga no publiskā kapitāla.
  3. Atkal IKP 90.gadā , vēl padomijā 1. LR , 2. EE, 3. LT ( uz sitiena nevaru atrast tabulu), 2017. 1. LT-31900, 2. EST-31500, 3.LR-27300, manuprāt ir acīmredzams iemesls sašust , kaut kā dumji sanāk ( es to izskaidroju tieši ar savu otro punktu).

  Reply

 32. Incognito
  1. June, 2018 @ 8:18 pm

  Почему же люди после обретения этой территории якобы “независимости” бегут от такого “стремительного роста”?

  Теперь вы, латыши, будете сами пожинать плоды своей “успешной” работы!

  Том, тебя бы в правительство. Твои взгляды реально ничем не отличаются от них. У них точно такие же близорукие взгляды!

  Обвинить свой народ в том, что они бегут от чиновничьего БЕСПРЕДЕЛА – это верх цинизма!

  Твои малограмотные высказывания, чем-то похожи на одно знаминитое в свое время выражение королевы, Анны Австрийской, ставшое символом отрешенности монархов от проблем народа.
  Ей сообщили, что у народа хлеба нет, на что она ответила:

  «Если у них нет хлеба, пусть едят пирожные!»

  Так же и ты рассуждает ))))

  Reply

 33. Gundars
  1. June, 2018 @ 10:53 pm

  Nu kā parasti izcili trāpīgi. Bet saņemsi daudz kritikas, tas ir neizbēgami. Gaužās parasti tie, kas proporcionāli vairāk sagaida no valsts un mazāk gatavi paši ieguldīt savā labklājībā. Vienkārši centīgi strādāt neko nedod. Diemžēl. Apzinieties to. Vajag ko vairāk. Vajag domāt, censties, attīstīt sevi, negaidīt, ak priekšnieks tavā vietā domās, kļūdīties, atkal darīt, meklēt iespējas. Un tad būs. To ir pierādījuši daudzi veiksmīgi cilvēki tepat Latvijā, kuri nav ne “pie siles”, ne saņēmuši mantojumu. Viņiem vienkārši ir tas spīts sasniegt kaut ko, neskatoties uz apkārtējo situāciju. Sasniegt godīgi, ne kāpjot pāri pa citu galvām.

  Reply

  • Raimonds
   2. June, 2018 @ 3:19 pm

   Kad Jūs ļaudis beidzot sapratīsiet,tām attiecībām, ir jābūt abpusējām. Valsts dod pilsonim, tad pilsonis dod valstij, UN TIKAI TĀ, nekādi savādāk. Uz doto brīdi ir, pilsonim ir jādod viss valstij, bet valsts pilsonim tikai pigu parāda(labākajā gadījumā).

   Reply

 34. šokkkoooolaaade
  1. June, 2018 @ 10:58 pm

  Tieši tā-paēdušais neēdušo nesapratīs!
  Mēs dzīvojam šeit un tagad.Citas dzīves mums nebūs.
  Un mūsu bērni ir Mūsu Bērni šajā dzīvē,šajā laikā un šajā vietā.
  Mums ir ne tikai tiesības,bet pat pienākums ļaut viņiem dzīvot kaut uz laiku vidē,kur iegūt savai nākotnei pieredzi,ka ne visur pasaulē ir tā kā patlaban Latvijā.
  Jo Latvijā dzīvojot ,bez iespējas salīdzināt kā ir citur ,mūsu bērni uzaugtu ar pārliecību,ka kļūt vecam nozīmē būt nabagam,jo vecmāmiņa sava mūža nogalē par godīgi nostrādātiem darba gadiem pensijā saņem ubaga grašus.Un citas dzīves viņai nebūs.
  Latvijā dzīvojot mamma strādā trijos darbos,bet var atļauties vienu reizi mēnesi-kad tikko saņemta alga pagatavot ģimenei pusdienās ko vairāk par dažādām kartupeļu ēdienu variācijām.Tādēļ,ka visa pārējā naudiņa jāatdod par nesamērīgi lieliem komunālajiem maksājumiem.
  Dzīvojot vienīgi Latvijā mūsu bērni uzaugtu ar milzīgu netaisnības un naida apziņu par to,ka laikā,kad tās iedzīvotāji grimst dziļā nabadzībā,pie varas esošie onkuļi un tantes ik pa brīdim paceļ sev algas kosmiskos apmēros.
  Dzīvojot ārzemēs mēs un mūsu bērni mīlam mūsu Latviju.Pat vēl vairāk,kā palicēji.Un mums mutes neaizvērs .Un mēs nebeigsim stāstīt ,ka ir tomēr vēl pasaulē daudz tādu vietu,kur ir citādāk,kur var dzīvot,ne izdzīvot.Un mēs lepojamies ar to,ka tieši mēs izvēlējāmies cīņu,ne padošanos.
  Mēs sūtīsim naudu saviem tuviniekiem,par sapelnīto iegādāsimies sev tādus mājokļus,kādus esam pelnījuši.Paši.Latvijā.Un iepūtiet mums…..
  Un mūsu bērniem būs izvēle,atgriezties ,vai nē. Varbūt tiesi viņi būs tie,kas vadoties no pieredzes izdarīs secinājumus,varbūt tieši viņi būs tie,kas vēlāk cels Mūsu Latviju.
  Jo šī nav Mūsu.Arī jūsu,palicēji tā nav.Nemelojiet sev.

  Reply

 35. R
  1. June, 2018 @ 11:15 pm

  Par yourmove.lv viss ir skaisti, bet gribētos redzēt atalgojuma līmeni , lai ir uzreiz skaidrs vai ir vērts kandidēt , tērēt laiku un konkurēt . Šis būtu tiešām labs veids kā sakārtot darba tirgu un beigt spēlēt paslēpes.

  Reply

 36. Lol
  2. June, 2018 @ 12:02 am

  Nevajag lūdzu stāstīt par to cik ‘komunisms nosmacēja nabaga valsti’. Pagāja trīsdesmit gadi. Rūpniecības kā nebija, tā arī nav. Ceļi bedrēs, cenas aug kopā ar algām. Aldari tagad ražo Dānijā! Cik vēl gaidīt to fantastisko izrāvienu? Vēl pāris pārdesmit gadu, kamēr jauni komunisti atnāks?

  Reply

 37. Undo
  2. June, 2018 @ 12:25 am

  Tupa diršana. Tauta nav vainīga ka varas gaiteņos zog, zog un aizstāv savas un sev pietuvināto intereses tā, ka maz neliekās. Kamēr tās nezāles nesāksim ravēt, pa vienai, tikmēr nekas nemainīsies un tauta emigrēs. Atlikušajai daļai palicēju ( patriotiem, idiotiem un tiem kam tāpat vēl ir labi) paliks ar vien grūtāk. Redzēsim Tom, kādu dziesmu dziedāsi pēc gadiem desmit.

  Reply

  • Olo
   2. June, 2018 @ 11:40 am

   Un apkārtesošie nezog, ja viņiem ir iespēja? Tu ievēli cilvēkus, kas ir tādi kā apkārtējie, kādēļ gaidi, ka viņi būs kaut kādi īpašāki un morāli augstāki? Nav tā, ka pirmā izveidojas valdība un tauta tikai pēc tam!

   Reply

 38. Martins
  2. June, 2018 @ 12:30 am

  Manuprat,lielaka problema ir inteligences pazimju izzusana nacija…
  Ta rezultata nav iespejas rast konstruktivus dialogus un risinajumus problemam…Kaut kadas lietas piekritu rakstitajam,bet kaut kadas kategoriski nepiekritu.Ja mini attistibas statistikas datus attieciba uz inflacijas saruksanu,tad butu verts pieminet ari naudas devalvacijas posmu uz tautas rekina un to,cik pamatoti tika iznicinata rupnieciba un razosana.Dalu no ta nebija iespejams pielagot Rietumu tirgus prasibam,tacu iznicinats tika viss.Latvija nerazo pat savu tualetes papiru…Es ari dzivoju arzemes,tacu neuzskatu,ka man butu jatur mute attieciba par to,kas notiek Latvija,jo tur dzivo mani vecaki,kuriem jasadzivo ar to(pec kadas ministres reiz teiktajiem vardiem),ka vini Brivas Latvijas laba neko jega nav izdarijusi,tadel pensiju jasadoma pasiem…Cita lieta ir par cilvekiem,kuri tuksi piezaka socialas vietnes un forumus-izgaz zulti,neminot sakarigus argumentus…Var kads man parmest,ka ir jadara,nevis jaruna,tad varu atbildet,ka daru,iegustu pieredzi,macos un izglitojos ka varu,jo varu to atlauties-nopelnu to ar smagu darbu un iespejams,ka kadreiz so pieredzi un zinasanas varesu ziedot Latvijas valsts laba,nevis totalitaras valsts parvaldes kopienai,pret kuru neviens neuzdrikstas iebilst,jo viss ir nokartots…Piekritu,ka valsts nav nevienam parada,jo valsts esam mes pasi,bet zinamas figuras no politiskas elites 28 gadu laika gan ir parada tautai un par to nedrikst vienmer kluset…. P.s.Sis ir tikai mans subjektivais viedoklis,kuru nekada veida nemeginu kadam uzspiest.Paldies par sapratni.

  Reply

 39. Fula
  2. June, 2018 @ 6:42 am

  Dzīvoju ārzemēs jau 9 gadus, bet neaizbraucu prom, jo jutos vīlusies. Aizbraucu prom, lai iegūtu jaunu pieredzi. Mīlu Latviju un lepojos ar Latviju. Visi prombraucēji nav vienā maisā metami. Man liekas, ka ir aprobežoti domāt, ja brauc prom, tad esi gandrīz vai valsts nodevējs. Dzīvojam laikmetā, kurā robežas vairs nepastāv kontekstā, kā tas bija pirms 25 gadiem, baudiet dzīvi, apgūstiet jaunus apvāršņus, gūstiet pieredzi. Manuprāt ir muļķīgi sēdēt vienā vietā, ja ir pieejams un apgūstams tik daudz – kultūras, valodas, tradīcijas.

  Reply

 40. Edijs
  2. June, 2018 @ 8:11 am

  Izlasiju rakstu liidz pusei,kur autors izsakas,ka skrien uz arzemem,kur vieglaak nopelniit. Ar to arii pietika man. Agresiivi un manu praat dumji. Ir protams savs procents no stradajoshajiem, kuri nezin meerkji,kadeelj vispar uz arzemem aizbraukushi, jo nodzert, nopipeet zaliitee nopelnito var arii LV un dzivot parados. Bet lielakaa dalja tomeer sheit,lai vairaak nopelnitu nevis vieglaak. Tur Tomel taa atshkjiriiba.. un taa dalja arzemees sasniedz merkjus,kurus Latvijas valsts valdoshais aparaats nekad neljautu istenot. Kaa piemeram savi uznjemumi, nekustamie iipashumi utml.

  Reply

 41. Aleksandrs
  2. June, 2018 @ 8:16 am

  Un kas notiek Latvijā, kāpēc aizbrauc no Latvijas cilvēki?
  Varbūt varam pameklēt likumsakarības Bībelē:

  “Pat savā sirdī nelādi ķēniņu un par kādu augsti stāvošu personu nezobojies pat savā guļamā istabā…”
  ‭‭SALAMANS MĀCĪTĀJS‬ ‭10:20‬ ‭LTV1965‬‬
  “Nezaimo Dievu un NELĀDI SAVU TAUTAS VALDNIEKU.”
  ‭‭OTRA MOZUS‬ ‭22:27‬ ‭LTV1965‬‬

  Tas ir Dieva Vārds!

  Un ko Dievs saka, ja tauta neklausīs Viņa teiktajā:

  “Bet ja tu neklausīsi tā Kunga, sava Dieva, balsij, tad
  Svešinieks, kas mīt tavā vidū, pacelsies pār tevi augsti jo augsti, bet tu pats tiksi pazemots arvien zemāk un zemāk.
  Un no jums paliks pāri tikai mazs pulciņš, kas jūs iepriekš savā skaitā bijāt tik daudz kā debess zvaigznes, tādēļ vien, ka tu neesi klausījis tā Kunga, sava Dieva, balsij.
  Un tas Kungs tevi izkaisīs starp visām pasaules tautām, no viena zemes gala līdz otram zemes galam…”
  ‭‭PIEKTĀ MOZUS‬ ‭28:15, 43, 62, 64‬ ‭LTV1965‬‬

  Kaut savā laikā Dievs tā teica savai izredzētai tautai- Izraēlam!
  Bet ticu, ko Dievs pateica, tas paliek mūžīgs un nemainīgs uz visiem laikiem un priekš visām tautām, tāpat kā 10 baušļi.

  Reply

 42. Maija
  2. June, 2018 @ 9:49 am

  Nevaru piekrist, dzīvoju ārpus Latvijas un šeit dzīvojošie latvieši runā ar lepnumu un mīlestību pret Latviju, par ko gan publiskā telpā varam “atrauties” ,jo redz Jūs tur ārzemnieki nesaprotat īsto Latviju. Visvairāk sūdzas, un” muti palaiž” Latvijas iedzīvotāji. Nepieminēšu pat asi jūtamo skaudību pret aizbraukušajiem. Labs piemērs par aizbraucējiem un Latvijas mīlestību ir cik daudz ir diasporu koru un deju kolektīvu, diasporu skoliņas un vecāku apņēmība veltīt savu brīvdienu, lai bērns apgūtu latviešu valodu. Pasaule ap mani atspoguļo mani, varbūt Tom nomaini to, jo ap mani ir fantastiski lv patrioti.

  Reply

 43. Aborigenius
  2. June, 2018 @ 9:53 am

  Manuprāt vienpusējs skats uz dzīvi. Papildināts ar dažu aplamību, piemēram, nezinu tādus, kuri šo valsti lamātu par to, ka te nav Šveice vai Vācija (ne jau par šo runājam), jaukiem cipariem no statistikas, kuri ar realitāti maz saistās un pat reklāma pielikta (YourMove). Lai paskatītos kādas jaukas darbavietas ir Latvijā (precīzāk būtu teikt Rīgā) nav jāizgudro vēlreiz tāda lapa, kuras jau pastāv. Pie kam netiek ņemts vērā tas, ka pagaidām šeit darbavietas iegūšanai pats svarīgākais un noteicošais ir personiska pazīšanās. Pārējais mazsvarīgs (personiska pieredze). Jūtams tas, ka autors ilgstoši dzīvo gan tiešā nozīmē, gan pārnestā nozīmē citur un tādēļ, protams, ka nav viegli saskatīt kas un kā šeit. Man neviens nevar pateikt paklusēt, ja es nedaru vai daru to vai to. Varu emigrēt vai neemigrēt un runāt cik vien vēlos par šo zemi. Mjā, un piedzejot, ka nu visi kritizētāji lamājas vai gauduļo, nu tas jau ir pārspīlēts. Daļa tomēr vēl loģiski saliek faktus un izdara pamatotus secinājumus bez lamāšanas vai čīkstēšanas. Ja nu tas nepatīk, tad nekā.

  Reply

 44. Aborigenius
  2. June, 2018 @ 1:24 pm

  Blēņas par to, ka kāds lamā valsti par to, ka te nav Šveice. Tādus neesmu saticis. Blēņas par tiem, kuri gaida, ka visu valsts darīs viņu vietā. Tādus arī nezinu. Skaisti statistikas cipari, bet dzīvē ir citādāk. Jauka YourMove reklāma, bet kādēļ vēlreiz izgudrot jau daudzas darbaietu piedāvājumu lapas? Ak jā, tajā YourMove ir sadaļa Izcenojumi, bet tās saturs nav redzams. Vispār darbavietas te un tagad ir atrodamas ar personisku pazīšanos, citas īpašības ir mazsvarīgas (paša pieredze). Lai Toms dzīvo savā pasaulē, lai veicas un lai runā, raksta par to, ko zina. Es par to neko nezinu un nerunāju. Bet to kas notiek Latvijā (Rīga un lielās pilsētas ir cita pasaule) Toms nepārzina, tādēļ varbūt par šo nerakstīt…

  Reply

 45. besits
  2. June, 2018 @ 1:42 pm

  Ir LATVIJA kas darga katram LATVIETIM. un ir tie kas Valsti novedusi pie ta, 100 siventini pie siles,Ludzu neaizkariet vardu LATVIJA, bet vainojiet istos.

  Reply

 46. Diana
  2. June, 2018 @ 5:47 pm

  Kamēr Latvijā augstāk tiks vērtēta shēmošanas māksla, nevis prāta spējas, nekaunība būs kā apsveicama īpašība un attiecīgi “privātie sakari” kā izdzīvošanas nosacījums, tikmēr uz pozitīvām izmaiņām Latvijā nav ko cerēt. Un, diemžēl, tas nav tikai ierēdniecībā, bet arī darba vietās, visā sabiedrībā kopumā.
  Padomājiet, kā vairumos gadījumu dzīves līnija veidotos godīgam cilvēkam ar gaišu galvu, bez labām pazīšanām, un kā tam, kam mahinācijas ir ikdiena un apkārtējo paziņu loks – “svarīgas, noderīgas” personas.
  Es esmu tā, kas dzīvo ārzemēs, jo jā, man nav šo vajadzīgo īpašību izdzīvošanai Latvijā. Un godīgi pasaku – ļoti gribu uz mājām, bet atļauties to nevaru. Savukārt šī brīža mītnes zemē man nav problēmu kāpt pa karjeras kāpnēm un justies novērtētai. Lai arī skaitos imigrante, šeit divu gadu laikā esmu saniegusi vairāk kā tas bija iespējams Latvijā padsmit gados. Un neesmu es ne oficiante, ne laukstrādnieks, ne fabrikants, ja kādam rodas domas pasmīkņāt un nezināmu iemeslu dēļ uzskatīt šīs profesijas par “zemākām”.
  Yourmove pirmo reizi vēru vaļā ar cerībām, ka tiešām būs noderīgs portāls atpakaļ braukt gribētājiem, bet biju vīlusies, redzot, ka būtībā tas ne ar ko neatšķiras no citiem vakanču portāliem. Būtu vismaz atalgojuma apjomu norādījuši – jau būtu kāds progress, jo, galu galā, nebūsim naivi – atalgojums ir 1., kas pievērš uzmanību un liek cilvēkam izvēlēties – ir vērts pieteikties vai nē. Arī darba devējs ietaupītu savu laiku lieki neizskatot pieteikumu vai pat intervējot kandidātu, kuram atalgojuma lielums ir nepieņemams.

  Reply

 47. Reksis
  2. June, 2018 @ 6:03 pm

  Šim rakstam nav pilnīgi nekādas jēgas.

  Cerams, ka autors netaisās kādu dienu kandidēt par amatpersonu, jo ar šādu domugājienu vel pēc 50 gadiem busim tepat, kur tagad.

  Cilā kautkādus skaitļus, kas par valsti lidzgalam neko nepasaka.

  Reply

 48. appa
  2. June, 2018 @ 11:20 pm

  “Rūpējies pats par savu dzīvi un negaidi brīnumus no valsts. “- tieši tādēļ vairs neesmu LV. Rūpējos par sevi un savu dzīvi ārpus LV! tas gan nenozīmē, ka es lamāju Latviju. Jā, es pārmetu Latvijas valstsvīriem, ka likumdošana mainās ik pēc 5 minūtēm, ka atbalsts mazajiem un arī jaunajiem uzņēmējiem ir niecīgs (lai neteiktu- nekāds). Latvija lepojas ar saviem amatniekiem, rokdarbniekiem… bet vai ierēdņiem ir kaut mazākā nojausma, cik izstrādājuma pagatavošanai nepieciešams laiks un cik ir jāsaražo, lai ko nopelnītu.. un kāda būs darba cena pierēķinot nodokļu tiesu?
  Kad studēju, mums solīja, ka tūlīt tiks sakārtotas pedagogu algas, atliks vien strādāt! Ir pagājuši gandrīz 20 gadi, bet joprojām izglītības sistēmu cenšas “uzlabot”, skolas atkal tiek likvidētas. Šķiet, ka atkal tiek izgudrots jauns divritenis…
  Salīdzināšanai:
  Minimālā alga- salīdzinot LV un, piemēram, UK… Jautājums- vai Latvijā saņemot minimālo algu, cilvēks var atļauties arī paceļot?
  Darba vietas un attieksme- Latvijā, sūtot CV, atbildes vēstules (pat ne atteikumi) netika saņemti. Aizsūtot CV Anglijā tiešajam darba devējam, atbilde tika saņemta visai ātri.
  Latvijā nez kādēļ man bija sajūta- ja neesi IT speciālists, deputāts utt…. tad neesi nekas!
  Es gribu dzīvot, nevis izdzīvot! Gribu stabilitāti! Un tas nav daudz!!!

  Reply

 49. Santa
  2. June, 2018 @ 11:48 pm

  Latvija ir izgāztuve, no kuras katram savi cienošam cilvēkam ir jābrauc prom! Paliekot Latvijā ir jārēķinās ar to, ka jāuztur VALSTSVĪRI ( kuri par mitekli un transportu nevar samaksāt paši) un cietumnieki( lai viņiem būtu ērti izciest sodu), algas izsmiekla vērtas, bet nodokļi 33%…. Pensijas vispār, kā asaras un arī bērnu uzturlīdzkļi ir apsmiekla vērti! Medicīna un izglītība maksā “baltu” naudu, pat zīdaiņiem!!! Tautieši, ja Jums ir iespēja, brauciet prom un nesiet patiesību sev līdz! Izstāstiet visiem kā par mums šeit ņirgājas! NEKLUSĒJIET!!! Lai visa pasaule redz un brīnās, cik alkatīga mūsu valdība ir!

  Reply

  • JP
   5. June, 2018 @ 10:59 am

   Medicīna un izglītība maksā baltu naudu? Latvijā? Nopietni?

   Kāds skandināvs varētu par šo reāli ierēkt. Latvijā viss ir pa lēto. Visu met pakaļ. Kvalitatīvas lietas ir pieejamas par sīknaudu. Protams, ja salīdzina plikos ciparos Latviju ar ārzemēm (attīstītām, uz Āfriku laikam neviens neraujas :))

   Latvija nekad nav bijusi pašpietiekama valsts un nekad nebūs. Ar to jārēķinās. Vai šeit ir slikti? Noteikti nē. Vai ir problēmas? Noteikti un daudz.

   PS Savā IT nozarē nevaru atrast darbiniekus. Algas lielas, bet to strādātāju maz. Nav mums to cilvēku tik daudz, lai visi varētu cerēt uz labu algu, strādājot par sētnieku. Attīsties un tev viss būs. “Melnais” darbs paliek arvien mazāk ienesīgs. Daudzas lietas ir izdarāmas lētāk, izmantojot tehnoloģijas. Cilvēkus izkonkurē tehnoloģijas.

   Reply

 50. Pele
  3. June, 2018 @ 12:03 am

  Ā, un mums nav problēmu? Īpaši ar korupciju. Varbūt ir vērts palasīt Eiropas semestra ziņojumu.

  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/2018-european-semester-country-report-latvia-en_1.pdf

  Reply

 51. Valērijs
  3. June, 2018 @ 1:54 am

  Tom, visu cieņu, ka centies kaut kā sapurināt tautiešus, bet…
  Tu esi gudrs cilvēks un izdari sev secinājumus pats par šo reakciju komentāros. Jo tādus rakstus kā Tavs un tādu blogu kā Tavs, galvenokārt, lasa daudz maz advancēts mūsdienu darba cilvēks, kurš iet un dara. Un zini, tomēr kritiskā masa šeit pasaka, ka nav…
  Bet domāju, ka maz šo lasa cilvēks no reģiona, no provinces, no zemākā ienākuma saņēmējiem. Domāju viņu viedoklis vairākumā nebūtu Tevi atbalstošs.
  Mēs visi cīnamies, cenšamies, kurš vairāk, kurš mazāk…bet kādreiz arī nogurst cīnīties.
  Un es ar neesmu gatavs gaidīt vēl 50 gadus, ar cerību, bet bez pārliecības, ka te būs labi pēc tam. Manai ģimenei jāēd arī šodien, mums jumts virs galvas vajadzīgs šodien, vajag siltumu un ūdeni, pašiem un bērnam jāsaģērbjas, uz darbu, uz skolu jātiek, jāizglītojas, vecākiem un vecvecākiem jāpalīdz, ar darbiem, ar zālēm, ar finansēm.
  Es nečīkstu, bet arī nejūtos droši un stabili. Ilgermiņā kaut ko plānot ir pat nedaudz bīstami…
  Bet, Tu Tom, šoreiz pāršāvi…

  Reply

 52. Edmunds
  3. June, 2018 @ 4:42 pm

  Raksts ir idiotisks. Kautkads Toms iedomajies, ka noradis citiem tautiesiem vai tie drikst izteikties, vai tiem jatur mute. Demokratijas principu un Satversmes parkapums. Tas pirmkart.
  Otrkart, es neesmu manijis, ka baigi daudz medijos butu interveti aizbraukusie, kuri gauzas par valsti. Kadi dazi maksimums. Lidz ar to, problema ir izdomata.
  Treskart, tas IKP pieaugums, kurs patiesiba nav 5%, bet ir zemak, nav nekas dikti labs. Tur janem vera bazes efekts. Ar 5% izaugsmi, lai panaktu Vacijas IKP uz vienu iedzivotaju butu gadsimts nepieciesams.
  Ceturtkart, Latvija nekad komunisms nav bijis un vispar nekur pasaule nav bijis. Latvijaa bija sociala planveida ekonomika un daudz kas bija relativi labs. Bija rupnicas, bija zinatniski tehniska baze. Ok nebija konkurences un tirgus ekonomikas. BET… ja jau mus Toms salidzina ar Vaciju – Vacija pec II pasaules kara 30 gadu laika kluva par superattistitu valsti, no nekaa, no sagrautam ekam un no pilnigas nulles. Latvija ar daudz labaku bazi, 30 gadu laika ir panakusi milzigu iedzivotaju skaita samazinajumu, pie tam vel katru gadu ekonomiku silda milziga ES nauda.
  Piektkart, tikai cilveks kurs neredz nejedzibas valsts parvalde, var rakstit tik naivi optimistiskus tekstus ka – valsts esam mes pasi.
  Bet visvairak kaitina protams taa iedoma, ka var noradit citiem laimigas tacinas un ka jatur mute. Mute jatur Krievija, kur par nepareizu attieksmi pret valsti un tas vesturi, var nonakt cietuma.

  Reply

 53. tiri piri
  3. June, 2018 @ 5:31 pm

  Labdien.

  Dzivoju Latvija, stradaju te pat (IT). Menesi nopelnu samera labi, no 2k lidz 3k EUR, tacu Latvija visai skaidri var redzet, ka t.s. “dzives kvalitati” nosaka ne tik loti tavi ienakumi, bet tavas pazisanas. Ja tu neesi varas gaiteniem pietuvinats – tu neesi nekads middle-class, tu esi tikai un vienigi slaucama govs. Onkulis no kada valsts dienesta var da jebkura bridi “atspiest” tavu biznesu un atdot savam radiniekam – administratoram uz izza.. pardon, likvidesanu.

  Tavu iesniegumu policija negribes izskatit un vel atklati nirgasies par tevi, tacu ja tu pats aizturesi zagli un nedaudz apskadesi, pogainais momenta bus klat un saks vaimanat – “jums draud N gadi, varbut ir idejas, ko sarunasim?”.

  Un pats trakakais, ka faktiski visus tas apmierina, jo del sava kompaktuma Latvija ir loti izplatitas horizontalas radniecigas saiknes – kads korumpetais ierednis vienmer ir kada radinieks vai coms, nu ka lai tadam nepalidz? Ja nosacito Jani Kruminu ieceltu par prokuroru, kuram nu vajadzetu sakt kriminalvajasanu nosacitajam Jurim Berzinam, tad peksni izraditos ka Jurciks ir Jana brala sievas tantes Sintijas dels no otras laulibas utml.

  Tas ari skaidro faktu, kapec latvietis videjais nenem rokas daksas un neiet kart korumpantus pa stabiem (kad latvietim vajadzeja sacelties pret sveso varu – PSRS – latvietis gan palika rosigs, vareja i Baltijas cela blokadi izstavet, i uz barikadem doties) – tie ir “savejie”, vieglak aizbraukt pasam. Pa lielam, latvietim var sagadat dzilu nepatiku tikai fakts, ka vinam tepat Latvija nelauj runat latviski un prezidents nav latvietis, viss parejais salidzinajuma ar to nav tik loti neciesams.

  Reply

 54. Ēriks
  4. June, 2018 @ 11:16 am

  Piekrītu katram Toma raksta vārdam. Esmu uzņēmējs, dzīvoju Latvijā. Negribētu pārvākties nekur citur.

  Tas, uz ko Toms, iespējams, centās norādīti – sabiedrībā valda daudz muļķīgu stereotipu, iespējams, kritiskās domāšanas trūkuma dēļ.

  1. “Tauta” maksā nodokļus, bet valsts nedod neko pretī – dod gan. Ceļus (lielie ceļi katru gadu kļūst arvien labāki), apgaismojumu, policiju, ugunsdzēsējus, uzņēmumu reģistru, CSDD, tiesas un 1000 citu lietu, bez kurām normāla 21. gadsimta sabiedrība nevar dzīvot.

  2. “Visi zog” – nē, visi nezog. Turklāt ir idiotiski bļaut, ka ministriem nedrīkst paaugstināt algu, kamēr “tauta” dzīvo nabadzīgi. Ar šo mēs ministru amatos saglabājam, labākajā gadījumā,m oportūnistus.

  3. “Visi ir korumpēti” – bet kādēļ tad “tauta” turpināt balsot par Lembergu, Dūklavu, Ušakovu un Ameriku?

  4. “Pensijas ir smieklīgi mazas” – bet kādēļ tad “tauta” negrib maksāt lielākus nodokļus? No kurienes tad lai maksā pensijas; naudu taču nevar uzzīmēt.

  5. Gaudotājiem ir savāds paradokss – viss ir slikti, tikai es pats labs, nabaga nevainīgs upuris. Upura loma ir izdevīga, tā atņem pienākumu strādāt un censties. Upuris gaida dāvanas, jo viņam “pienākas”.

  6. “Valda slikta attieksme”. Tad esi tas, kas šo attieksmi uzlabos. Pie pilna galda visi ir gatavi nācēji.

  Kopumā, mums ir visas iespējas, tostarp arī iespēja aizbraukt, ja redzam labākas perspektīvas. Taču, kā Toms, pareizi uzsver, dari, kā Tev labāk, bet nelamā valsti. Jo būtībā, lamājot valsti, tu taisi čupu uz galvas pats sev.

  Protams, ir vēl daudz kas uzlabojams, daudz kas nestrādā, ir problēmas veselības aprūpē un citās jomās. Taču pamazām mēs ejam uz priekšu. Man darba darīšanās ir nereti jābūt bijušajās PSRS valstīs. Redzot, kāda ir vide tur, var novērtēt, cik tālu esam tikuši.

  Reply

 55. NeToms
  4. June, 2018 @ 12:45 pm

  OK. Bijušajā austumvācijā arī neviens tā īsti strādāt negrib, gaida kad darbs izdarīsies pats, vai arī dara salīdzinoši lēni, nepārdomāti, mehāniski. Vācijas ekonomika no tā ir ļoti cietusi un cieš vēl ar vien, jo tagad vēl bēgļu masas kas ir pārņēmumušas lielpilsētas to vēl vairāk plosa.
  Pie mums nekas namainīsies, jo domāšana ir sačakarēta. Ja esi bagāts – tātad zodz, un tātad tu esi slikts, un mēs esam pret tevi. Ja esi nabags, tātad mēs atkal esam pret tevi, jo tādus neciešam. Pelēkā masa – jā tas ir labi.
  Kas vispār ir bagāts cilvēks latvijas apmēros? Daži tādi īsti bagātie ir, pārējie vairāk kredītmiljonāri. Un viņiem arī savas rūpes – nosargāt tos miljonus (sazagtos arī), jo var atnākt kāds un nostumt no siles nost. Vai nošaut. Diemžēl pie mums bagātākie ir tie kas tikuši pareizā vietā pareizā laikā, un izshēmojuši kā var tikt pie kases naudas. Ar reālu darbu reti kurš – viņi gan tam varētu nepiekrist. Tas arī besī – mēs maksājam, bet valsts iegulda naudu, un tad atkal zaudē – valsts kurai nebūtu bizness jātaisa, bet jāveicina biznesa attīstība. Tā ir bezspēcība, jo strādā, bet kāds spēlējās ar nodokļu naudu, saņem abnormālu algu, un ne par ko neatbild, ja sanāk šo naudu zaudēt.
  Par darbu vispār nav ko runāt. Realitātē kad esi pārkāpis 40 gadu slieksni, ļoti strauji samazinās darba piedāvājumu skaits. Es nerunāju par maksimas ratiņstūmējiem, bet reālu darbu – speciālistu, + šis darbs tiek apkarināts ar kaudzi blakuspienākumiem, kam ar konkrēto darbu nav nekāda sakara. Bet atalgojums no tā reāli nemainās. Meklē cilvēku-orķestri par nelielu algu. Sanāk tā, ka pabeidzot skolu, universitāti ir maksimums 10-15 gadi, kad ir iespēja atrast labi atalgotu darbu, paņemt kredītā kādu īpašumu, aprecēties, radīt bērnus un maksāt maksāt maksāt. Ir vēl atvaļinājums reizi gadā, bet tāda īsta atpūta tā jau nav. Atliek tikai piektdienas vakaros ar draugiem alu iedzert, pažēloties kāda ir dzīve un taisīties atkal uz darbu. Ja tāds ir.

  Reply

 56. Miķelis
  4. June, 2018 @ 3:03 pm

  Tiešām būtu labi, ja katrs pajautātu sev ko esmu devis Latvijai, arī, tie kas bauda vissaugstāko labklājības līmeni, citādi, kā parasti, tie kam ir tā sirdsapziņa, jautā sev un pārdzīvo un citi to izmanto, vispār jau šis raksts , liekas kā pasūtījums…

  Reply

 57. Miķelis
  4. June, 2018 @ 3:09 pm

  Piekrītu, ka Latvija ir ļoti uzplaukusi pēc atbrīvošanās, vienīgi slikti, ka vieni smeļ ar lielo kausu un atklāti ņirgājas par citiem, ka ja problēmas tad cieš tauta, nevis tās kalpi

  Reply

 58. Anatolijs
  4. June, 2018 @ 7:23 pm

  Tom,Tu nejedz ko raksti!Visi aizbrauceji mīl šo zemi-viņi neieredz valdibu.Tev to nesaprast,jo esi bļodlaiža

  Reply

 59. anna
  4. June, 2018 @ 9:58 pm

  Kam alga ir paaugstinata? Man ir tada pati, ka 2000 gada. Stradaju pie uznemejas, kas fano par jusu rakstu. Bedigi.
  Brauktu uz arzemem, pastradatu. Padzivotu. Negribu dzirdet krievus. Negribu redzet Latvijas politikus. Nepatik netiraas Rigas ielas. Bet mani vecaki ir dzimusi te – Latvijaa. Un ari apglabati. Man negribetos, lai vini zinatu, kada ir sobrid Latvija. Vini to nepardzivotu. Bet diemzel mainaas visa pasaule… Un ari klimats… Un ari mees – novecojam…

  Reply

 60. Janka
  4. June, 2018 @ 10:49 pm

  Ir parādā. Ja iekasē kaut centu no manis nopelnītā, tad man ir tiesības prasīt atskaiti par pēdējo centu. Arī ja rodas sajūta, ka par iemaksāto summu neesmu saņēmis līdzīgu pakalpojumu, kaut pusi pret iemaksāto summu.

  Reply

 61. Agnese
  4. June, 2018 @ 11:01 pm

  Viss baigi skaisti….. bet kur palikusi realitāte…. kāpēc neviens vairs neatcerās 10 gadus vecus notikumus, kad viss tas sākās…. kad mūsu mīļā valsts- dzimtene sita parastos iedzīvotājus pa “olām”? Ekonomika, elementāri – no rīta tev vairs nav nekā- ne darba, ne peļņas -nekā!!!! Cik ģimenes uztaisīja pašnāvības, jā mīļie ģimenes,bet tas jau aizmirsts, noklusēts,noslēpts, noklusēts….. un tā visu laiku…. cilvēki brauc prom nevis tapēc ka nemīl savu valsti-dzimteni….. bet tapēc ka vairs netic…. ne politikai…. ne tam ka var ko mainīt… ne tam ka būs labāk… jo ne manai balsij, ne manas ģimenes ir kautkāda nozīme šai korupcijai…. es negribēju EU… un apmēram 92% MANU DRAUGU, RADU, PAZIŅU -ARĪ NĒ!! Tad kā tas ir iespējams kad mēs tur fucking iestājāmies?!?!?!? Kur loģika? Visi bļāva ka nevar būt…. un visi ļāvās šim politiskajam cirkum,jo neko pierādīt, tu parastais cilvēciņ, nevari…. mēs esam un būsim sūdi priekš mūsu valdības un tur esošajiem vadīkļiem jo tiem nav nemazākās nojausmas kas notiek Torņkalnā un kur nu vēl valstī…. so shut a fuck up par to ko domā aizbraukušie. .. jo jums nav ne mazākās nojausmas, kas darās latvieša sirsniņā, pēc visa šitā shit…..un apziņa ka tu neko, arī gribēdams nevari izmainīt…. jo lai skaisti runātu un solītu…jāsēž blakus silei…..

  Reply

  • reiny
   3. July, 2018 @ 3:47 pm

   Agnese rakstīja “es negribēju EU… un apmēram 92% MANU DRAUGU, RADU, PAZIŅU -ARĪ NĒ!! “. Es biju un esmu par EU un 95% manu radu un paziņu ar balsoja par EU. To sauc par Infomācijas burbuli, kad mēs komunicējam tikai ar līdzīgi domājošajiem un pamazām sāk likties, ka visi tā domā. Un tad nāk pēcvēlešanu rīt kā apskaidrība. 🙂

   Reply

 62. Lana
  5. June, 2018 @ 1:29 am

  Aha komunisti ir vainįgi, ka Latvijā slikti dzïvo tagad!! Haha jokdaris! Kad bija tie komunisti, tad Latvijā cilvēki brauca šeit darbā meklējumos un jus tagad tos par akupantiem saucat!!! (Izlasīju sakumu talāk jau negribas lasīt.)
  Vispar parlikt vainu citiem tas savu bezspeku radīt. Katrs ir pats atbildīgs par savu dzīvi.

  Reply

 63. aivenho
  5. June, 2018 @ 7:53 pm

  Es sevi neuzskatu par rusofobu, bet manuprāt liela problēma ar šo domāšanu un zākāšanu ir saistīta ar propogandu ko no Krievijas puses pauž caur visiem mēdijiem un fake rakstiem sociālajos tīklos. Cilvēkiem vajag vainīgo, uz sevi neviens negrib skatīties.

  Reply

 64. Osvalds
  6. June, 2018 @ 12:16 pm

  Tom, virspusēji raugoties Jums nevar nepiekrist – tukši čīkstēt nudien ir neproduktīvi, un liela žēlošanās jau sāk krist uz nerviem. Taču arī pārmērīgs pozitīvisms ir kaitīgs, it sevišķi ja argumenti tam par labu ir vienpusēji.
  Pirmkārt, IKP atspoguļo nevis indivīda labklājību, bet tirgus produktivitāti. Tās, lai gan savstarpēji saistītas, tomēr ir dažādas lietas. Pat ekonomists Saimons Kuzņecs, kurš 30. gados ieviesa IKP jēdzienu, brīdināja, ka tas nav objektīvs labklājības mērinstruments. Jautājums par to, kā mūsdienās mērīt labklājību joprojām tiek uzskatīts par neatrisinātu, taču ir skaidrs, ka to nosaka arī citi, ne vienmēr ekonomiski faktori. Daži ir vienkārši – izglītība, veselības aprūpes kvalitāte, drošība utt. Taču ir arī tādi, kurus precīzi izmērīt nav iespējams – sabiedrības iecietība pret konkrēta indivīda uzskatiem, vides un infrastruktūras draudzīgums, valsts pakalpojumu pieejamība un vienkāršība, darbinieku attieksme un kominikācijas kvalitāte valsts iestādēs, kā arī tūkstots dažādu lietu, kas veido sarežģītu, bet ļoti svarīgu kopainu, ko katrs cilvēks izjūt savādāk.
  Otrkārt, tā bieži piesauktā “vidējā alga” ir tāda “vidējā temperatūra palātā”. Lai no tās būtu kaut neliels labums, tā būtu jāiedala kaut vai pa nozarēm, bet vēlams – arī pēc vecuma grupām, izglītības līmeņiem, atbilstības profesionālajai kvalifikācijai utt.
  Treškārt, “valsts tev neko nav parādā” ir no padomju laikiem saglabājies postulāts. Bez parādiem ir tikai diktatūra. Normāla demokrātiska valsts ar cilvēku ir klienta-pakalpojumu sniedzēja attiecībās. Ja cilvēka pienākums ir maksāt valstij nodokļus, tad valsts pienākums ir nodrošināt adekvāta līmeņa pakalpojumus. Ja pakalpojumi netiek sniegti vai līmenis nešķiet adekvāts, tātad viena puse šajā līgumā kaut kur ir noslinkojusi. Un runa ir ne tikai par formālu izpildi ķeksīša pēc, bet arī par apkalpojošās puses vispārējo attieksmi.
  Vārdu sakot, tikpat neproduktīva kā čīkstēšana man šķiet didaktiska kratīšana ar pirkstu un apgalvošana, ka “pēc statistikas datiem jums viss ir labi.” Svarīgi ir tas, kā cilvēks saskarē ar savu valsti jūtas. Tas ir neizmērāms, mainīgs un bezgalīgi sarežģīts, tomēr ārkārtīgi nozīmīgs faktors. Tādēļ – vismaz pēc manas pārliecības – labākais, ko varam darīt, ir konstruktīvi kritizēt valsti, negānīt cits citu ar tādiem pasīvi agresīviem uzbrukumiem kā “turi muti un laimīgu taciņu”, un katrs savas nozares un iespēju robežās darīt tā, lai dzīvot Latvijā būtu patīkamāk.

  Lūdzu nepārprotiet, Tom – šis nekādā gadījumā nav uzbrauciens Jums, tikai tā pati kritiskā domāšana, uz kuru Jūs savā rakstā aicināt – tā mums ir ļoti nepieciešama, te nu es piekrītu.

  Reply

 65. Māris
  8. June, 2018 @ 3:27 pm

  Es teiktu, ka neviens nebrauc prom tāpēc, ka ir vīlies valstī, sevī vai kādā citā, bet gan tāpēc, ka ir ieraudzījis iespēju savai izaugsmei. Vienalga, garīgai, karjeras, vai finansiālai. Ir arī citi, pagaidām, gan mazākums, bet tomēr, kas saredz iespējas izaugsmei Latvijā un atgriežas.

  Reply

 66. Bumba
  18. June, 2018 @ 10:40 am

  Redz, kā.
  It kā jau vienkārši. Es nebalsoju par tiem, kas šobrīd ir pie varas. Es godīgi cenšos maksāt visus nodokļus, kuri kļūst aizvien lielāki, bet pretī par tiem es dabūju aizvien mazāk. Par visu mūžu nostrādājušo vecāku pensiju, medicīnas kvotām un “bezmaksas” medicīnas cenām, bedrainajiem ceļiem runāt nav jēgas, tāpat jau visi visu zina. Par tiem, kuriem mēs vācam ziedojumus, lai viņi izdzīvotu, kamēr tikai viens slimnīcas valdes loceklis mēnesī algā saņem 8 k, laikam arī nav jēgas runāt. Ik pēc pāris mēnešiem TV atkal visus raudinās un mudinās vākt naudu, un mēs arī sametīsim, loģiski, dzīvot gribas visiem, un kas zina, vai reiz nebūsi nākamais. Par to, ka tie, kuri mēģina kaut ko iebilst, ir organizētas apmelošanas kampaņas rīkotāji, mēs arī katru dienu dzirdam.
  Bezcerība, Tom, bezcerība un neticība, ka te kaut kas var mainīties uz labo pusi. Un tagad arī runāt par to vairs nedrīkst, jo pats it kā esi pie visa vainīgs?

  Reply

 67. Ilze
  6. July, 2018 @ 8:01 pm

  Esmu pretējā noskaņā. Mācījos ārzemēs, kādu laiku arī tur pastrādāju līdz privātā dzīve atveda atpakaļ uz Latviju. Ko varu teikt? Pēc 4 gadiem šeit meklējam iespējas ar ģimeni pārcelties prom, atpakaļ cilvēcīgā vidē. Kāpēc? Tāpēc, ka apnikusi šī korumpētība, nekaunība, iedomība, nabadzība, nepieejamība un bieži vienkārši trulums. Un to saku es, izglītotais latvietis, ar pieredzi, valodām, ”augstā darba” darītājs. Esi uzņēmējs, 10-25 % maksā korumpētajiem ierēdņiem, esi valsts darba darītājs – cīnies ar sliņķiem, atsēdētājiem un kukuļņēmējiem, esi privātā biznesā – valsts neilgtspējīgā domāšana tos noved līdz ārprātam vai labākajā gadījumā – pārreģistrācijai Igaunijā. To saku es, no savas pieredzes. Un ja Tev ir bērni, tu vēlies viņiem visu labāko un tas nav šeit. Vienmēr var vainot PSRS utml. , bet hei, varbūt vienkārši atzīsim, te nav labi, nebija labi un nez vai arī būs labi.

  Reply

 68. Ēriks
  11. July, 2018 @ 1:08 pm

  Par cilvēku mēdz teikt, ka tas ārējo pasauli uztver atbilstoši savas iekšējās pasaules stāvoklim. Es arī dzīvoju Latvijā, man ir ģimene ar bērniem, un ļoti reti sastopu Izles pieminētos “korumpētība, nekaunība, iedomība, nabadzība, nepieejamība un bieži vienkārši trulums”. Man arī nekad neviens nav prasījis kukuli, lai arī ar ierēdņiem darba darīšanās sastopos visai bieži. Latvija man ir devusi perfektu platformu pašrealizācijai; savās neveiksmēs varu vainot tikai sevi, un savās veiksmēs slavēt – arī sevi. Latvijas valsts vai cilvēki man nekad nav traucējuši. Tādēļ pilnībā pievienojos Toma rakstā teiktajam.

  Visiem vaimanologiem vēlētos jautāt – vai jums nešķiet dīvaini, ka paši esat tādi perfekti, godīgi, taisnīgi, īsti paraugcilvēki, “zelta gabaliņi”, bet tikai apkārt jums viss ir slikti. Kā gan tā varēja notikt, ka šādā depresīvā vidē radāties tik kristālskaidri cilvēki kā jūs?

  Reply

  • Bumba
   27. July, 2018 @ 12:28 pm

   Neviens nav tik akls kā tas, kurš nevēlas redzēt.

   Reply

 69. Pauls
  31. July, 2018 @ 11:39 am

  Manā skatījumā rakstā ir paustas divas pretrunīgas idejas. No vienas puses raksts aicina ļaudīm attīstīt un lietot kritisko domāšanu. Tanī pašā laikā autors gaužas par to, ka cilvēki to sāk darīt, paužot savas pārdomas (vai iemeslus), kādēļ viņi pārvācas. Šķiet, ka lielākā problēma autoram ir, ka cilvēki, kuri ir emigrējuši, vispār pauž kritiskus vērtējumus vai mēģina racionāli paskaidrot, kāpēc viņi tā ir darījuši. Žēl. Ja mani satrauktu Latvijas kā valsts negatīvais tēls vai reemigrācijas veicināšana, man būtu ļoti interesanti uzzināt, kā cilvēki motivē savus lēmumus, lai motivētu viņus atgriezties.

  Šeit jābilst, ka pats esmu emigrants, bet nudien neatceros, ka jebkad būtu “gaudies” par Latviju. Mani joprojām interesē (arī tīri no profesionālā skatu punkta), kas ir noticis pēdējo divdesmit gadu laikā un joprojām notiek Latvijā.

  Interesantā kārtā es “negaužos” par Latviju kā vietu vai valsti, jo mana aizbraukšana nekad nebija plānota vai saistīta ar dziļi jūtamu neapmierinātību ar Latviju. Bet man ir bijušas smagas pārdomas par to pašu, ko autors vaino – kritiskās domāšanas trūkumu. Jo tās trūkums varētu būt izskaidrojums tam, kādēļ Latvijā, paradoksālā kārtā, galvenā politiskā šķirtne ir etniskā piederība, nevis vai ļaudis atbalsta labēju vai kreisēju ekonomisko orientāciju vai zaļās, alternatīvās, uz brīvību vērstās vērtības, vai nacionālistiskās, autoritārās, tradicionālās vērtības. Kritiskās domāšanas trūkums varētu būt viens no iemesliem, kādēļ ideoloģiski difūzās, tā saucamās “latviešu” partijas, vēlēšānās uzstājoties ar dažādiem ksenofobiskiem un neiecietīgiem lozungiem, patur varu, pat pēc korupcijas skandāliem.

  Tomēr atšķirībā no autora mani neuztrauc, ka emigranti “gaužas” par Latviju. Mēs esam brīvi ļaudis, kuriem ir brīvība braukt vai nebraukt, gauzties vai negauzties, piekrist vai nepiekrist un domāt vai nedomāt. Tomēr interneta mēmes, kas aicina oponentus “paturēt muti” neliecina ne par labu gaumi, ne par kritisku domāšanu. Esmu vīlies rakstā, jo tā vienīgais mērķis, šķiet, ir “nolamāt” emigrantus, kuriem raksta autors nepiekrīt.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *