30 Comments

 1. M
  30. January, 2019 @ 2:41 pm

  Es strādāju IT sektorā un saņemu virs 4`000 EUR (bruto). Lielākā daļa no kolēģiem arī saņem ap šo ciparu. Neesam krāpnieki, bet gan 1) profesionāļi savā jomā; 2) deficīts darba tirgū. 🙂

  Bet tajā pašā laikā jūtu, ka sabiedrībā tēma “nauda” vai “alga” ir tabū temats. Kādas tev domas par to? Vai mums nevajadzētu būt caurspīdīgākiem šajā ziņā, lai mainītu sabiedrības priekšstatu par “bagātnieks – krāpnieks”?

  Reply

  • Emīls
   30. January, 2019 @ 3:08 pm

   Es domāju, pirmais solis uz to jau ir sperts. Darba sludinājumos darba devējam tagad jānorāda plānotā alga savam darbiniekam.

   Reply

  • Ed
   1. February, 2019 @ 2:07 am

   Un kāda ir jūsu rentabilitāte uzņēmumā?

   Reply

   • Ivars
    8. February, 2019 @ 11:19 am

    Neesmu M, bet arī strādāju IT uzņēmumā un saņemu (salīdzinoši) lielu algu. Nezinu precīzus ciparus, bet spriežot pēc tā, kāda alga man ir piedāvāta kā kontraktoram, tad uzņēmums par manu darba stundu saņem 3 – 4 reizes vairāk.

    Reply

 2. Mārtiņš
  30. January, 2019 @ 3:29 pm

  “To, ka sadzīvojam ar blēžiem, neviens neapstrīda.” – Pēdējais “a” lieks!
  “Jā, krāpnieka, blēža un “blata” ceļš bieži strādā. Neapšaubāmi. Par to neviens nestrīdās.” – Tas ir TIK ACĪMREDZAMI? Ir kādi augstas ticamības piemēri? Es saprotu, ka klāt, visticamāk, neviens nebūs stāvējis, bet nodemonstrēt ticamu loģisku ķēdīti (“Kad X tika siltā vietiņā pateicoties skolasbiedram Y, izmantojot kopīgā paziņas Z izstrādāto krāpniecisko shēmu”)?

  Reply

  • Jānis
   30. January, 2019 @ 11:09 pm

   šofera dēls? valsts amatpersonu padomnieki/asisteni? visi lielie valsts+pašvaldību iepirkumi sākot ar armiju, vilcieniem, rigas satisksmi līdz Siguldas ielu asfalta un sporta centra projektam?!!

   Reply

 3. Dāvis
  30. January, 2019 @ 4:57 pm

  Paldies par rakstu. Varu padalīties ar brīnumu – iekomentēju DELFI rakstā par pašmāju rūteru ražotāju Mikrotik, ka malači un vairāk tādus, un mani neviens neapkakāja.

  Reply

 4. JK
  30. January, 2019 @ 6:16 pm

  Cēlonis ir ka daudzi nespēj sev, kur nu vēl publiski atzīt, ka viņiem ir labi kā ir. Ka negrib patiesībā vairāk, jo tas prasītu mainīties un attīstīties, kas ir grūti un nepatīkami. Vēlas vairāk par to pašu, neko vairāk pretī nedodot. ja tā vaidēšana un skaušana nebūtu būtisks komponents šādu cilvēku masu komforta līmeņa noturēšans instrumentu arsenālā, varbūt arī atrastos enerģija arī vairāk penīt, vai vismaz atzīties ka vienkārša, mierīga strādnieka dzīve ir viss ko viņi vēlās, ar akcijas pelmeni, alu un TV vakarā un nemaz nav jāsauc citi par zagļiem, vai jāgrib vairāk, lai justos labi.

  Reply

 5. Kihots
  30. January, 2019 @ 6:20 pm

  Raksts būtu ideāls, ja būtu ielikts aktuālais grafiks par algu līmeni Latvijā 😀 lai zinātu vai esi TOP50%, TOP10% vai TOP1% 😀
  Bet vienalga.. paldies par rakstu 😉

  Reply

  • Ivars
   8. February, 2019 @ 11:20 am

   To taču vienmēr var CSB aiziet apskatīties.

   Reply

 6. Mārtiņš
  30. January, 2019 @ 7:44 pm

  Manā paziņu lokā nav teju neviena melnstrādnieka, lielākā daļā ir labi speciālisti savā jomā, kuri ir “izēduši ne vienu vien zemes vezumu” un pierādījuši sevi, attiecīgi pelna 3000+.

  Manā FB ir arī pāris tādu, kuri regulāri aicina uz protestiem un manifestācijām – tie visi bez izņēmuma ir cilvēki, kuri neko īpašu nemāk un negrib darīt, bet naudu saņemt grib. Tiem tad arī visi šķiet blēži.

  Reply

 7. Jānis
  30. January, 2019 @ 11:06 pm

  Nu nu, nejauc 4000eur bruti algu ar Daudz! Daudz pelna tie kas iecasho 100000++ eur gadā caur IIN 20% režīmu vai pat caur koruptīvām vai pvn shēmām!! ne jau tie, kas sañjem 4k, tas jau nav tas 1%!!

  Reply

  • Ro
   1. February, 2019 @ 1:47 am

   Piekrītu!
   Vai uzņēmējs, kas ietur 80% varku uz darbinieka nav zaglis?!

   Reply

  • anjansons
   12. February, 2019 @ 9:35 am

   Tā ir vēl viena Latvijas sabiedrība, pārlieka vēlme ”pelnīt daudz”. Uzsvars uz ”pelnīt”. Es kādreiz gribētu satikt cilvēku, kura mērķis dzīvē ir piem. lai cilvēki pēc viņa nāves saziedo un uzliek viņam pieminekli Rīgas centrā vai kurš gribētu izveidot inovatīvu uzņēmumu… vai uzrakstīt visā pasaulē lasītas grāmatas. Un tad jau tā nauda nāks arī tāpat. Bet visiem vajag konkrētus ciparus, tas ir viss kas interesē. Tāpēc arī esam, kur esam. Primārais mērķis ir saraust eiro.
   Es pelnu ap 1100 eiro uz rokas mēnesī, bet nekas manā dzīvē nemainītos ja es pelnītu 10k vai miljonu pa mēnesi, jo mani nesaista skatīšanās uz cipariem. Mans mērķis ir izdarīt kaut ko paliekošu, pie kā es arī strādāju. Un ja man tas izdosies, tad pelnīšu es arī vairāk un tie cipari paši par sevi būs. Bet no 10 miljonu laimesta loterijā mana dzīve īpaši neizmainītos – jā, es varētu pirkt ekskluzīvas lietas un dzīvot pa kūrortiem, bet tas būtu tas pats, kas cūku no kūts ievest Rīgas pilī pie galdiem. Tas nemaina to faktu, ka tu esi cūka. Lai tu nebūtu cūka, tev reāli dzīvē kas nozīmīgs arī ir jāizdara.

   Reply

 8. xMan
  31. January, 2019 @ 7:02 am

  Labs raksts un gribētos, lai Latvijā vairāk cilvēki aizdomājas par šo…

  Mani ienākumi ir 10k+ NETO mēnesī. Latvijā. Visi nodokļi nomaksāti.

  Ja grib, tad var. Vajag tikai rakt.

  Reply

 9. Andrejs
  31. January, 2019 @ 4:32 pm

  Man parasti patīk domāt caur “pievienotas vērtības” prizmu, proti, kāds tad īsti ir pienesums konkrētajam darbiniekam, amatam. Un ja palūkojas jau pieminētajā info, ka 1/3 algu saņēmēju virs Eur1500 ir valsts sektorā, jau vien liek matiem sacelties stāvus. Nē, nevis par algas lielumu, bet gan proporciju, sen jau būtu privātajos kantoros, ja kāds viņus ņemtu ar 25% piemaksu. Tad vēl pieplusojam visādus valsts kapitāla valdes locekļus, kuru “pievienotā vērtība” ir reizi mēnesī uzlikt parakstu uz sapulces protokola, un ir pilnīgi skaidrs no kurienes rodas rakstā minētie aizspriedumi.
  Nenoliedzami, ir daudz godīgi strādājoši cilvēki, kuri tik tiešām nopelna savas algas, bet atkal problēma ir proporcijās. Mazākā daļa spēj sabojāt lielākās daļas labākos nodomus…
  Kā reizi nesen lasīju šo, ir par ko aizdomāties: http://www.miesnieks.com/2018/10/nenoslikt-pasu-ambicijas.html

  Reply

  • Gundars
   1. February, 2019 @ 2:04 pm

   Raksts(no linka) – kā naglai uz galvas par daudzām lietām.

   Reply

  • Ivars
   8. February, 2019 @ 11:27 am

   Mazajā Latvijā valsts sektors ir liels darba devējs, tāpēc tāda proporcija nemaz nepārsteidz. Paskatījos CSB, sabiedriskajā sektorā strādā ~20%, valdības sektorā vēl ~20%.

   Reply

  • anjansons
   12. February, 2019 @ 9:25 am

   Es esmu novērojis to pašu, ironiski gan, ka, izņemot laukos, vairāk pie cilvēkiem kas saņem virs 1000 eiro neto Latvijā – par to palīdzēšanu, kaimiņu pazīšanu u.t.t. Tas nāk komplektā ar darbu, kur tevi neizdzen un finansiālo drošību, kad tev ir laiks interesēties par ko vairāk kā tikai par galu savilkšanu kopā. Tā izpratne ir līdzīga, pats esmu dzīvojis Zviedrijā, citi vēl kaut kur. Citi ir Erasmus bijuši u.t.t. Nav jau tā, ka Latvijā relatīvais paēdušais izsalkušo nesaprot. Bet rokas nolaižas redzot cilvēkus, kuri ir padevušies. Kuriem jau 30 gadus te visi zog un visu ir izzaguši, kamēr citi ir uzbūvējuši mājas un uzaudzinājuši bērnus.
   Kā tas nākas, ka es tajā pašā strādnieku ģimenē uzaudzis 90tajos varēju tikai sapņot, ka kādreiz lidošu pāri okeānam, strādāšu labā darbā kaut kur ārzemēs u.t.t. un man tas viss ir. Kamēr ir cilvēki, kas joprojām ir palikuši turpat kur bija, 0 attīstības…

   Reply

 10. Ķeblis
  1. February, 2019 @ 6:54 am

  Man ir 27, šobrīd uz rokas nopelnu 2.7k -2.8k mēnesī. Uzskatu, ka tas nav daudz, un esmu dusmīgs uz sevi, jo gadus 4 savas darba dzīves esmu pamatīgi izčakarējis, nodarbojoties ar muļķībām, un ticot brīnumam. Pagãjuši 2 gadi kopš izlēmu dzīvi ņemt savās rokās, joprojām nožēloju, ka to nedarīju ātrāk, lai gan domas par to bija regulāri. Attiecīgi, mans ienākumu līmenis ir ok, bet vienalga par maz, lai piepildītu savas vēlmes un atbalsītu tuviniekus. Tā kā jābeidz vaimanāt un tikai jādara!

  Reply

  • Uldis
   2. February, 2019 @ 11:26 pm

   Ķebli?! Tu strādā LV? Ja jā, tad lūdzams pasaki sfēru/nozari? Es arī varu to kejus sākt pelnīt kaut rīt, bet ne LV… Kaut kā ļoti gribas tos kejus dabūt kabatā katru vakaru esot mājās! Paldies par atbildi! Ja nu sanāk atbildēt!

   Reply

 11. Gundars
  1. February, 2019 @ 1:44 pm

  Jā, tā ironija jau ir tajā, ka tie, kuri praktiski visus turīgos sauc par blēžiem, paši tomēr arī grib būt turīgi – tātad sanāk, ka paši grib būt blēži. Patiesībā tas parāda, kādā sabiedrības daļā uzturās šie vaimanātāji. Ja reiz visi apkārt blēži, tad laikam ne tajā vietā atrodies. Tie, kas tādus neredz sev apkārt ir izvēlējušies ar ko dzīvē būt kopā.

  Reply

 12. E
  2. February, 2019 @ 7:02 pm

  Labs raksts, vienīgi rakstīts caur prizmu, ka alga būtu vienīgais ienākumu avots. Būtu informatīvāk redzēt kādi ir top 1% ienākumu, nevis top 1% algas.

  Reply

  • Johnny
   5. February, 2019 @ 10:45 pm

   Good point!

   Reply

 13. Uzņēmējs
  4. February, 2019 @ 7:00 pm

  Raksts ir puscaurspīdīgs. Pie tiem pelnošajiem % ir pieskaitīti valsts sektora naudas atmazgāšanas ielikteņu algas. Tā sauktie padomnieki u.t.t.
  Par pelnīšanu bez blēdīšanās. Jā to var izdarīt un apsveicu, kam tas izdodas. Tikai mulsina viens tāds dīvains fenomens…. kad direktore lūdz atnākt uz vecāku dienu pastāstīt bērniem par profesijām, tad ir divu veidu gadījumi – 1. Pelnu labi, viss rullē, bet nedrīkstu stāstīt kā nauda nāk. 2. Strādāju interesanti, pēc izglītības, tikai kauns teikt cik saņemu. Iespējams ka ir 3.variants, kuriem viss kārtībā bet uzspļaut uz bērnu attieksmi šajā jautājumā, jo padsmit gadu laikā nevienu veiksmes stāstu skolas klasē neesmu dzirdējis…
  Par “Visi nodokļi nomaksāti”. Te arī sākās. Man ir pazīstami uzņēmumi, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību, katrus 4 mēnešus dibina dažus jaunus mikrouzņēmumus un visi nodokļi nomaksāti.
  Es pats esmu mācoties mārketingu taisījis uzņēmuma 18 mēnešu finanses uz papīra. Kā jums liekas cik daudziem no 30 cilvēkiem sanāca pozitīva bilance ? Absolūti nevienam ! Tad tika veikti pārrēķini – produkts maksāja 2 x vairāk, kā tirgus vērtība, pircēji pie kases no 8,00-18,00 u.t.t.
  Ar šo visu negribu teikt, ka nav iespējams uzbūvēt pelnošu biznesu, bet līdz šim Latvijas tirgū īsti tādu neesmu redzējis. Exportam jā. Neturiet sveci zem pūra un nosauciet bez Mikrotika vēl kādu !

  Reply

  • xMan
   5. March, 2019 @ 9:07 am

   Nekādas shēmas es neizmantoju. Un jā, protams, uzņēmums 100% ir vērsts uz eksportu (un tā tas tika domāts jau pašā sākumā – es gribu maksāt normālas algas saviem darbiniekiem, nevis izbraukt uz kaut kādu marginālu maržu darbojoties Latvijā un maksājot minimālās algas utt).

   Strādāt eksportam un dzīvot Latvijā – tā ir ideāla formula un es nesaprotu, kapēc tik maz jauno uzņēmumu uz to neiet bet taisa mistiskas kafejnīcas un piparbodes Latvijā un pēc tam sūkstās par lieliem nodokļiem, darbiniekiem kuri negrib strādāt par minimālo utt. A kapēc vispār taisi tādu biznesu, ja viņš pašos pamatos ir FAIL???!!!

   Reply

  • m!
   29. September, 2019 @ 6:03 pm

   Kiniets lakus kresla autobusa stastija ka daudzi razo detaljas vacijas uznjemumiem

   Reply

 14. Andris
  10. February, 2019 @ 10:18 am

  Attiecībā uz 1,5k un 4k pelnošajiem, kuri parādās statistikā (tātad, ir nomaksājuši nodokļus) daļai sabiedrības varētu būt tīri cilvēciska skaudība. Ar “labi pelna tikai blēži un zagļi”, manuprāt, saprātīgs cilvēks domā keksu, kuram pieder (vai pat tieši nepieder) uzņēmums ar 20k gada apgrozījumu, bet tā autoparkā ir 100k vērts auto (vai pat vairāki). Un šādi tipi met ēnu uz tiem, par kuru 4k algām nodokļi ir nomaksāti- un viņiem tad arī tiek delfu mēsli, jo, atšķirībā no keksa ar dārgo auto, viņi ir redzami-:))

  Reply

 15. Nūģis
  18. February, 2019 @ 5:15 pm

  Strādāju IT izstrādes jomā. Dzīvoju Latvijā, savs uzņēmums, strādāju viens ar ASV uzņēmumu / uzņēmumiem kā kontraktors. Algā sev izmaksāju valsts minimāli prasīto, pārējo dividendēs, maksājot nodokļus. Daļa naudas paliek uzņēmumā alternatīviem projektiem. Pārāk neiespringstot sanāk kādi 10000 USD bruto jeb līdz 7000 eiro neto (virtuāli rēķinot, ja viss atlikums tiktu izmaksāts dividendēs). Tas gan ir ar 20 gadu pieredzi, tonnām “apēsta sāls”, smagu darbu vairākos startupos, spēju risināt problēmas, nevis stulbi kodēt to, ko pasaka, bet izstrādāt no līdz to, ko īstenībā vajag. Ja iespringtu, tad varētu “izspiest” vairāk. Bet gribās arī ko citu padarīt dzīvē 🙂

  Reply

 16. m!
  5. August, 2019 @ 4:37 pm

  Stradaju Airbaltic, bedu nezinu 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *