21 Comments

 1. Gundars
  16. May, 2019 @ 10:42 am

  Tie, kuri šīs patiesības saprot, tiem šis ir skaidrs. Tie, kuri nesaprot, tie nesaprot ne jau tāpēc, ka šīs nebūtu patiesības, bet tāpēc, ka viņiem vienkārši patīk dzīvot pašapmānā. Tā ir viņu būtība. Viņu metode paslēpties no sev netīkamas realitātes. Viņi par melnu teiks balts un par baltu melns. Tā ir tāda sabiedrības daļa, kura vienkārši ir jāuztver, nu kā jebkuri īpatņi.

  Reply

 2. Zaardele
  16. May, 2019 @ 11:34 am

  Nostalģija*!

  Reply

  • Toms
   16. May, 2019 @ 11:37 am

   Paldies, labots!

   Reply

 3. Andrejs
  16. May, 2019 @ 12:27 pm

  > Vai, kritizējot valdību, armiju vai oligarhus, bijies, ka tevi varētu nolaupīt slepenpolicija vai atlaist no darba, iekļaut “melnajā sarakstā” vai atriebties tavai ģimenei?

  Saprotu, ka daudzi man nepiekritīs, bet skatoties uz represijām, kuras no valsts puses tiek vērstas pret Lindermanu, Aleksejevu un pārējiem cilvēkiem, kuri izsaka ne pārāk patīkamus vai valdošajam režīmam glaimojošus viedokļus, bet tomēr neko īsti noziedzīgu nedara, es teiktu, ka Latvija diemžēl slīd tajā virzienā un reāla runas brīvība Latvijā 10 vai pat 20 gadus atpakaļ bija lielāka, nekā šodien. Turklāt trends ir tāds, ka šī situācija kļūst sliktāk – vairāk un vairāk var dzirdēt no politiķiem priekšlikumus dažādos veidos nepatīkamu viedokļu izplatīšanu vienkārši aizliegt. Bet protams, līdz padomju laika ierobežojumiem vēl tālu.

  Reply

  • Lasītājs
   16. May, 2019 @ 1:28 pm

   Cienītais, vai kāds no jūsu minētajiem kungiem ir bijus represēts, šiem cilvēkiem brīvība nekā nav liegta, neskatoties uz to, ka viņi atklāti veic darbības kas ir pretrunā ar LR satversmi.

   Bet grāmatu nopirkšu un varbūt pat izlasīšu 🙂

   Reply

   • Delchev
    16. May, 2019 @ 2:54 pm

    Jā, viņi abi ir represēti. Aleksejevam nedrīkst izbraukt no valsts. Viņam atņēma piekļuvi banku kontiem un aizliedza nodarboties ar savu projektu (bez tiesas lēmuma!).

    Lindermanis pavada cietumā ilgu laiku, bet vinēja visās tiesu instancijās.

    Vai viņi veic darbības kas ir pretrunā ar LR satversmi ir tikai tavs viedoklis.

    Reply

    • FFS
     16. May, 2019 @ 3:10 pm

     Sorry, bet visi šitie Girsi, Lindermaņi, Gapoņenko utt ar to tik vien nodarbojas, kā izplata melus, klaji tev dirš virsū un kurina naidu starp latviešiem un krieviem. Par naida kurināšanu vairumā civilizēto valstu ir kriminālatbildība.

     Reply

     • Delchev
      16. May, 2019 @ 4:17 pm

      jā, un lv medijos jau nekurina naidu, vai nē? Man piemēram Gapoņenko ir stipri nepatikams, bet ja ir kaut kas pretī – jāiet tiesā, nevis meģināt aizvert muti ar represijam.

     • Andrejs
      16. May, 2019 @ 4:24 pm

      Ne viens, ne otrs, spriežot pēc publiski pieejamas informācijas, nav izdarījis neko tādu, kas būtu kvalificējams kā naida kurināšana KL izpratnē. Man arī nepatīk tas, ko viņi saka, bet nekāda likumīga pamata viņus represēt nav.

  • Mārtiņš
   16. May, 2019 @ 6:19 pm

   Lūdzu, ko nozīmē represijas: https://www.youtube.com/watch?v=XtyQXC5OB94

   Kā arī “vārda brīvība” neatbrīvo no atbildības.

   Reply

   • Andrejs
    17. May, 2019 @ 4:53 pm

    Protams, padomju represijas bija skarbākas par šīsdienas Latvijas represijām – to taču neviens neapstrīd. Bet tas nenozīmē, ka šīsdienas Latvijā notiekošā cilvēku vājāšana par viņu uzskatiem un paustajiem viedokļiem ir neeksistējoša vai nenozīmīga problēma, kuru var ignorēt tiktāl, kāmēr nenonākam atpakaļ pie cita totalitāra režīma.

    Attiecībā uz atbildību par vārdiem – nē, krimināltiesiskā izpratnē tai nav jābūt, kāmēr šie vārdi neapdraud citu cilvēku dzīvību, veselību, utt. Nekādai atbildībai par viedokļu izteikšanu, kuriem vairākums nepiekrīt, nedrīkst būt. Ja Jūs varat norādīt uz kaut vienu Lindermana vai Aleksejeva izteiktu viedokli, kurā ir kāda Krimināllikuma panta sastāvs, es labprāt to redzētu.

    Reply

 4. FFS
  16. May, 2019 @ 3:05 pm

  Man liekas, ka ļoooooooti lielu lomu spēlē informācijas pieejamība un mūsdienās it īpaši internets utt.

  Mēs katru dienu tagad lasām, ka Rīgā un tās iestādēs/uzņēmumos ir korupcija, lasām, ka kāds cilvēks noslepkavots, lasām par Rīgas pašvaldības policijas izņemtiem bērniem no dzērāju ģimenēm, vēl kāds politiķis kaut ko stulbu pateicis utt utt.
  Agrāk vienkārši par tādām lietām nerunāja!!! Daudzi mēdz teikt, ka redziet agrāk esot bijis drošāk, tagad visādi zagļi, izvarotāji, slepkavas, pedofīli staigā apkārt! Nē, vienkārši agrāk medijos nerakstīja par to, ka noķerts izvarotājs. Nebija arī interneta un sociālo tīklu, kur tas būtu rakstīts.

  Informācijas telpā bija pamatā propoganda par to cik labs gads mums bijis PSRS ar rekordražām, sakoptiem pagalmiem un svinētiem svētkiem utt.

  Es arī pazīstu samērā svaigi pensijā aizgājušu cilvēku, kas tā šķiet to tik vien dara, kā lasa ziņas internetā un šūmējas cik vot Latvijā esot slikti. Agrāk vienkārši 90% no tās informācijas vnk nemaz neuzzinātu!

  Reply

  • Delchev
   16. May, 2019 @ 4:24 pm

   Piekrītu. Sākumā domāju ka ar informācijas pieejamība būs par labu visiem. Tagad izskatās ka sortēt un analizētu informāciju lielakai daļai ir sarežģītit. Vēl pie tām, ja agrāk kads bija ne parāk gudrs, viņš savus stulbumus varēja pastastīt tikai tuvākajiem draugiem un ģimenei. Tagad stulbumus var izplastīt uz lielu auditoriju ļoti vienkārši. Un protams daudzi gudrinieki to tagad dara apdomāti (informācijas kari, fake news, utt).
   P.S.: un atvainojiet par manu LV.

   Reply

 5. Alex
  21. May, 2019 @ 3:53 pm

  Grāmatu nopirku, izlasīju. patika. Bija patīkami LV valodā palasīt notikumus kas risinās eksotiskā vidē, vienlaikus saprotot, ka šī vide ir ļoti ļoti realistiska.
  Bija daži ieblidumi un goofi par saturu un tēliem, bet to publiski nerakstīšu 🙂 Varu autoram PM.

  Paturpinot topiku par to cik pieņemam ir vispārēja kontrole – atbilde būtu, ja tas atbilst valsts interesēm.
  Tomēr slidens un nedefinējams ir kas tad ir “valsts intereses”. Ja valsts ir tās pilsoņi – tad attiecīgi pilsoņu, vairākuma intereses.

  Reply

 6. Juris
  22. May, 2019 @ 3:36 pm

  Nav tā, ka lielākā nostaļģijas problēma un cēlonis ir vienas sabiedrības daļas nabadzība? Tu šodien, pāris gadus pirms pensijas, nevienam īsti neesi vajadzīgs, pensija arī tev neko diža nespīd, un vienīgā versija ir strādāt lielveikalā pie kases par atlīdzību, kas ir diezgan tuvu ar likumu noteiktajai minimālajai. Protams, ka tu lieliski atceries, ka, strādājot līdzīgu darbu padomju sistēmā, tu tomēr biji resoram pietuvināta un tādējādi diezgan svarīga persona. Tirgus ekonomika daļu sabiedrības (jā, ne to advancētāko, būsim godīgi) aizslaucīja aiz skatuves kulisēm. Tā ir realitāte. Visur, izņemot skandināvu pseidosociālismu.

  Papildus tam pie mums vēl ir nacionālais faktors – pēckara mērķtiecīgās cittautiešu ievešanas sekas, kuras mēs vēl jūtam šodien. (neticat? palasiet nedaudz augstāk tādus andrejus). Atgādināšu, Igaunijā ir ap 1/4 cittautiešu, Lietuvā zem 10%. Pie mums kaut kādi 30-40%. Nu nesaprot viņi, ka impērija beigusies. Patiešām beigusies. Bet nostaļģija paliek. Loģiski un saprotami. Bet tas viss beigsies ar paaudžu maiņu, ja vien austrumu kaimiņa mediju mēslumašīna nesaskalos smadzenes tādiem andrejiem un viņu pēcnācējiem, kā tas jau, izskatās, ir noticis.

  Reply

 7. Gunta
  5. June, 2019 @ 7:16 pm

  Man ļoti ilgi bija uzskats, ka vārda brīvību nedrīkst ierobežot. Bet mums Latvijā ir specifiska situācija- puse iedzīvotāju nelasa un lāga nesaprot latviski. Viņiem nav ne jausmas, kas notika ar Latviju 1940. gadā, viņi svin padomju armijas dienu un 9. maiju, un viņiem vienkārši neeksistē tā informācijas telpa, kurā dzīvojam mēs. Un tāda Ždanoka vai Lindermans viņiem var iestāstīt visu ko, jo viņi uztver informāciju nekritiski. Pasaulē ir piemēri, kad mēdiji ir izraisījuši un atbalstījuši grautiņus un un terora aktus. Tagad Facebook ir katram, t.i., katram ir savs mēdijs. Jā, man joprojām riebjas doma par satura cenzēšanu, bet vai atļaut pilnīgi jebkādus melus un ļaunprātīgu dezinformāciju tomēr nav vēl bīstamāk?
  Grāmata bija forša 🙂

  Reply

 8. m!
  5. August, 2019 @ 4:22 pm

  Toties Kuba nav ziema un vispar ne ipashi labs piemers (ka salidzinat Junglepop saldejumu ar Ben&jerrys saldejumu)

  Reply

 9. Jānis
  23. March, 2020 @ 7:28 pm

  Tom,
  Tavi sekotāji ļoti gaida Tavu viedokli par esošo ekonomikas situāciju pasaulē un Tavu redzējumu par šā brīža investīcijām. Priecāsimies par jaunu rakstu vai video blogu!
  ar cieņu,
  Jānis

  Reply

 10. chils
  8. April, 2020 @ 1:05 pm

  Neko labu pateikt par Padomju Savienību nevaru, tikai dēļ tā, ka ”verhuska” ļāva izzagt valsti. Un neatļāva mazo biznesu, šuvēji, mēbeļnieki , maizes cepēji, un citi …. Par spīti tam, ka es neatbalstu KAPITĀLISMU , jo tas nav labakais instruments, kā pelnīt naudu, man tajā ir jādzīvo un jāstrādā, kas ir ļoooooti rupjš demokrātijas pārkāpums. Par ”nostaļģiju” piekrītu, jo tā ir un paliek tikai labās atmiņas, piemirstot absurdus un vahanāliju. Bet. Ar to arī manas pozitīvās uzslavas par godu Eiropai , it sevišķi, runājot par EIROPAS SAVIENĪBU. Tik daudz gudru vīru un sievu sēž un urbina degunus Briselē, ka vemt gribās. Kāda mēs Eiropas Savienība ? Bija Padomju Savienība, Iekavās rakstītais ir Eiropas Savienības piemērs, 1. nebija robežu ( līdzīgi ) 2. 15 valstis ( 28 valstis) 3. Nodokļi visiem vienādi ( no 0 – 75 aptuveni ( neadekvāta starpība) ) 4. Valsts TV un Radio ( gan , gan privātais(ar nekontrolējamu melu piesārņojumu) ) 5. Kriminallikums un citi likumi vienādi ( katastrofāli neatbilstoši ). Apmēram šāds salīdzinājums.

  Reply

 11. Ēriks
  27. August, 2020 @ 12:57 pm

  Tom, labdien,

  Vai pareizi saprotu, ka esat aizgājis no Indexo? Ja tā, tad vēlējos jautāt, kādēļ šis fakts nav ticis attiecīgi nokomunicēts? Jautāju, jo tieši Jūs bijāt Indexo “seja” un daļēji arī iemesls, kādēļ daudzi cilvēki uzticēja savu otrā pensiju līmeņa kapitālu tieši Indexo.

  Nav problēmu ar pašu faktu, ka esat mainījis darbavietu, bet gan ar komunikāciju, precīzāk, tās trūkumu.

  Veiksmi turpmākajā darbībā!

  Reply

  • Toms
   3. September, 2020 @ 4:15 pm

   Sveiki, Ērik!

   Piedodiet, biju darbos un nebiju kādu laiku izgājis cauri komentāriem!

   Nekur neesmu pazudis – esmu pārgājis no INDEXO valdes uz INDEXO padomi! Izmaiņas vēl nav reģistrētas uzņēmumu reģistrā, tādēļ nav arī mājaslapā. Lai gan vēl joprojām darbojos INDEXO labā, par izmaiņām komunicējām presē ar plaši izsūtītu relīzi, kas aizgāja, piemēram, šeit:

   https://nra.lv/latvija/316595-pensiju-parvaldniekam-indexo-jauns-izpilddirektors-ilja-arefjevs.htm

   Ar cieņu,

   Toms

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *